Na pět let a na tři a půl roku poslal v úterý klatovský soud za mříže Tomáše Faifrdlíka (27) a Tomáše Žemlu (23), oba z Nýřan, kteří letos v létě se samopalem v ruce přepadli benzinovou čerpací stanici v Borovech na Klatovsku.

Faifrdlík a Žemla mají hodně společného. Dohromady nasbírali bezmála dvě desítky soudních trestů, rádi si dají pervitin, hrají automaty a často mají hluboko do kapsy. Svoji finanční situaci se rozhodli změnit 30. července, kdy si vylepšili náladu drogou a pak usedli do Peugeotu 205, který si starší z mužů půjčil od otce. „Žemla mi řekl, že chce „udělat" směnárnu nebo něco takového. Tak jsem ho vozil po Plzni po vytipovaných místech, ale nedařilo se nám to," líčil soudu osudný den Faifrdlík. Společně se proto oba vypravili do army shopu, kde to Žemla obhlédl a Faifrdlík si pak nechal ukázat samopal vzor 58 i s bodákem, s nímž utekl z obchodu. Oba poté z místa ujeli a vydali se na Šumavu, kde má Faifrdlík babičku a kam se chtěl Žemla podívat, protože tam ještě nikdy nebyl. Jenže tam nedojeli. „Cestou jsem vytipoval benzinku v Borovech, která leží mimo město," přiznal Faifrdlík, který s kumpánem počkal, až padne tma. Pak se převlékli, zamaskovali a vtrhli dovnitř. Žemla mířil na pumpaře samopalem, Faifrdlík mu sebral zhruba dvanáct tisíc korun, několik krabiček cigaret a čtyři bagety a poté oba odešli. „Nasedli do auta a vyjeli od benzinky takovým stylem, že málem způsobili nehodu. Naštěstí to ten řidič na hlavní ubrzdil," podotkl přepadený čerpadlář.

Žemla sice přiznal, že benzinku společně přepadli, ale tvrdil, že k tomu byl donucen. „Tu benzinku chtěl udělat on, já nechtěl. On mi ale řekl, že mě vysadí a že má kámoše, kteří mi zlámou nohy. Byl jsem pod pervitinem a měl strach o život, tak jsem do toho šel," tvrdil Žemla, který se, stejně jako jeho kamarád, z lupu dlouho neradoval. Oba se při úniku sice cestou převlékli do jiného oblečení a dokonce na autě vyměnili státní poznávací značky, ale zakrátko je stejně dopadla policejní hlídka v obci Líšina. Nalezen u nich byl i kompletní lup.

Senát v čele se soudkyní Ludmilou Liškovou poslal Tomáše Faifrdlíka, který se kromě loupeže zpovídal i z krádeže samopalu a několika ujetí od čerpacích stanic bez zaplacení, na pět let do věznice s ostrahou. Tomáš Žemla má tamtéž strávit tři a půl roku. Rozsudek není pravomocný.