Násilník se z lupu dlouho neradoval, policistům se ho podařilo ještě v noci zadržet. Vyšetřován je na svobodě.

Lupič v pátek ve večerních hodinách v klatovské ulici Kpt. Nálepky přistoupil k 20letému mladíkovi a požadoval po něm jeho občanský průkaz. Když odmítl, udeřil ho podle informací Deníku do obličeje a poté ho ještě kopl do nohy. Poté mu mladík již svůj doklad vydal. Poberta se ale z netradičního lupu dlouho neradoval. „Ani ne po čtyřech hodinách od přepadení vypátrali a zadrželi klatovští kriminalisté ve spolupráci s policisty z místního oddělení 35letého muže z Klatov. Díky profesionální práci policistů tak již v sobotu zahájil policejní komisař trestní stíhání pachatele, který je podezřelý ze spáchání zločinu loupeže. V případě, že bude uznán vinným, hrozí mu za jeho protiprávní jednání trest odnětí svobody na dvě léta až deset let,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Stejně bleskový zákrok předvedli klatovští policisté minulý týden i v případě čtvrtečního přepadení starší ženy v jednom z klatovských podchodů. Mladí násilníci ve věku 21 a 24 let z Klatovska, kteří seniorce vzali hodinky a ještě ji zranili, byli také zadrženi během několika hodin.

Naopak již téměř čtyři týdny unikají spravedlnosti násilníci, kteří v úterý 5. 7. před 20. hodinou v Klatovech u křižovatky ulic Kollárova, Koldinova a Plzeňská bezdůvodně napadli teprve osmiletou školačku, která si vyjela na kolečkových bruslích. Dívka utrpěla několik úderů do břicha a hlavy a byla hospitalizována v Klatovské nemocnici. Policie proto znovu žádá občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o fyzickém útoku, aby se ozvali na telefonní číslo 158 nebo se dostavili na obvodní oddělení.