„Byla kontrolována zahrádkářská kolonie Pod Hůrkou, Čínovec, Luby, Harfa, Markyta, Třešňovka a chatová oblast Hejno, kde byl v rekreační chatě zadržen pachatel vloupání,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. Muž ve věku 40 let z Klatov byl v pondělí odpoledne zadržen, převezen na obvodní oddělení a následně do policejní cely. Ve středu převzal od komisaře usnesení o zahájení trestního stíhání z přečinů porušování domovní svobody, poškození cizí věci a krádeže.

Zadržený lupič toho má na svědomí poměrně dost. „V obci Luby si otevřel vstupní vrata na pozemek u chaty, nalezeným krumpáčem rozbil skleněnou výplň okna, vnikl do chaty a uvnitř odcizil elektrickou pilu. Škoda činí 2 830 Kč. U domu v rekonstrukci přelezl oplocení a pokusil se otevřít vstupní dveře, u kterých poškodil rám a do domu nevnikl. Na zařízení vznikla škoda 38 000 Kč. Do stejného domu vnikl o několik dní později, kdy nalezeným krumpáčem rozbil skleněnou výplň v okně, vzniklým otvorem vnikl do domu, prokopl dveře v prvním patře a z místnosti odcizil televizor. Škoda činí 21 000 Kč. Koncem října rozbil krumpáčem skleněnou výplň ve zdi, vnikl do objektu firmy a uvnitř odcizil dva mobilní telefony a finanční hotovost. Majiteli vznikla škoda 5 600 Kč. V noci z 2. na 3. listopadu rozbil kamenem výplň okna v objektu v Klatovech a způsobil škodu 4 500 Kč. V Klatovech dne 3. listopadu přelezl oplocení na pozemku u rodinného domu. Nalezl motyčku a vylezl po žebříku do zvýšeného patra, kde v okně rozbil skleněnou výplň a vnikl do ložnice, ale byl vyrušen majitelem a z místa utekl. U obce Vrhaveč vnikl do rekreační chaty, nic neodcizil, ale způsobil škodu 500 Kč. Ve stejné lokalitě u další chaty vyšplhal po hromosvodu na balkón, rozbil výplň v okně a vnikl dovnitř. Uvnitř chaty odcizil potraviny, alkoholické nápoje a chatu opustil garážovými vraty, které nechal pootevřené. Do chaty pak vnikl znovu, kdy využil tento vstup. Uvnitř přespal a opět zkonzumoval potraviny a alkohol. Způsobil škodu ve výši 15 325 Kč,“ vyjmenovala Ladmanová.

Právě v posledně jmenované chatě zloděje policisté zadrželi. „Obviněný muž způsobil celkem škodu ve výši 93 955 Kč. Po provedení potřebných úkonů byl propuštěn ze zadržení,“ uzavřela Ladmanová.