Muriqi, vystupující jako údajný zprostředkovatel, měl podle obžaloby 10. května 2019 neoprávněně prodat v na parkovišti u sídla odboru dopravy Městského úřadu v Klatovech zapůjčené havarované osobní vozidlo bentley společnosti provozující autobazar za 990 000 Kč, přičemž vozidlo bylo v době prodeje ve vlastnictví společnosti sAutoleasing. „Obviněný ho měl pouze půjčené od provozovatele vozidla Davida Limberského, o čemž dobře věděl, a byl s touto skutečností srozuměn, tedy bez vědomí a souhlasu vlastníka havarovaného osobního vozidla Bentley Continental GT, společnosti sAutoleasing, prodal toto vozidlo, čímž ho vědomě zatížil právem třetí osoby, kdy s finančními prostředky získanými tímto prodejem naložil nezjištěným způsobem, a způsobil tak poškozené společnosti s Autoleasing škodu ve výši 988 900 Kč,“ uvedl státní zástupce.

Xhelal Muriqi u klatovského soudu.Xhelal Muriqi u klatovského soudu.Zdroj: Deník/Daniela Loudová

Obžalovaný odmítl u soudu vypovídat. Fotbalista byl předvolán jako svědek. „Bentley jsem si koupil v roce 2015 na splátky, pak jsem měl nehodu a obžalovaný mi pomáhal řešit opravu. V roce 2019 jsem ho chtěl prodat, měl jsem dva zájemce, kdy jedním byl Muriqi. Bentley jsem mu půjčil, nějaký čas ho využíval, pak mi volal, že měl nehodu, ale že není viníkem. Tak jsme se sešli u mého právníka, kde jsme sepsali plnou moc, aby Muriqi mohl dořešit pojistnou událost. Abych se o to nemusel starat,“ řekl Limberský s tím, že o prodeji se dozvěděl až později a nevěděl od koho.

Tvrdil, že nedal Muriqimu svolení, aby auto prodal. Ale dle předložené plné moci u soudu bylo patrné, že ho obžalovaný právě díky ní měl. „Nechával jsem vše na právníkovi, chtěl jsem se jen zabývat fotbalem. Odkazoval jsem na něj i pracovníka dopravního odboru. Ani nevím, zda jsem někomu dával kopii dokladů od auta,“ uvedl Limberský.

Iva Wastlová u soudu.
Psi žili ve výkalech, brzy umírali. Množitelku poslal soud za mříže

„Znali jsme se všichni, právník Limberského byl předtím můj právník. Staral jsem se mu o opravu auta, aby ho měl co nejdřív hotové. Jsme pořád kamarádi a nevím, proč jsme vůbec tady. Řídil jsem se tím, co jsem podepsal, k čemu jsem měl plnou moc,“ reagoval obžalovaný. Jeho nehoda s bentley je stále řešena soudem v Domažlicích.

Případ v Klatovech byl soudcem Janem Kasalem odročen na konec února.