Nevlastní otec Miroslav Š. z Plzně ji od jejích šesti až do čtrnácti let pohlavně zneužíval a matka, místo toho, aby své dceři poskytla útěchu, děvčeti neuvěřila a postavila se na otcovu stranu.

K dívce se kvůli obvinění nevlastního otce otočila zády skoro celá rodina, a proto nakonec skončila v dětském domově, kde se nyní ze všeho pomalu vzpamatovává. Za pohlavní zneužívání děvčete poslal v pondělí Krajský soud v Plzni třiatřicetiletého dělníka Miroslava Š. na 6,5 roku do věznice s ostrahou.

Dívka si z hrůzných okamžiků trávených se svým otcem odnesla podle znalců posttraumatickou stresovou poruchu. Stále je pod dohledem psychiatra, bere léky a vše se promítlo na jejím školním prospěchu.

Všechny problémy začaly v roce 2000, když šla tehdy šestiletá dívenka do první třídy. Tehdy jí otec pod záminkou poznávací hry vložil do ruky obal od vibrátoru. Půl roku nato však přitvrdil. Dceři zavazoval oči šátkem nebo ručníkem a přitom jí vkládal do ruky svůj penis. Podle spisu děvčátku vysvětloval, jak má úd mačkat a jak s ním má pohybovat. To dělala do té doby, dokud otec neejakuloval.

Nesměla se svěřit matce

Dívka měla za svou poslušnost zpočátku různé ústupky a výhody a asi v deseti letech jí otec začal za své uspokojení odměňovat penězi, průměrně dostávala sto korun. Vše vyvrcholilo loni v únoru, kdy se muž na dívku vrhnul, když spala. „Uspokojoval se na svém přirození její rukou a ve dvou případech ji přitom osahával na prsou,“ uvedl žalobce. Podle soudu pak školačce vyhrožoval, že pokud se s něčím svěří matce, ta jí nebude věřit, bude ji nenávidět a vyhodí ji z domova. Situaci dívka psychicky neunesla a loni v březnu si chtěla sáhnout na život. Skoku z devátého patra zabránili policisté. Zlomené děvče pak strávilo několik týdnů na psychiatrii.

Miroslav Š. od počátku tvrdí, že obvinění si nevlastní dcera vymyslela. Asi týden před tím, než chtěla skočit z okna, se jí prý svěřil, že má milenku a že své ženě vzal pět set korun. Dívka také zjistila, že muž má na internetu profil, kde se prezentuje jako svobodný a její matku tam má jako kamarádku. Po narození bratra, kterého má její matka s obžalovaným, byla navíc dívka odsunuta na druhou kolej.

Znalci: Dívka nelže

„Obžalovaný se netajil tím, že vyhledává prostitutky a hraje automaty. Navíc si vzal několik půjček a zatížil rodinný rozpočet. Logicky by se naskytla úvaha, že se jedná o pomstu. Na místě je ovšem nutné říct, že psychiatrické vyšetření u poškozené prokázalo posttraumatickou stresovou poruchu, které mohlo vyvolat právě pohlavní zneužívání,“ sdělila předsedkyně senátu Ivana Růžičková s tím, že tato porucha nemohla vzniknout například jen z toho, že doma nepanovala harmonie.

Znalkyně, která zkoumala holčin duševní stav, si nahrávala její rozsáhlou výpověď. I ze záznamu bylo patrné, že děvče se při mluvení zalyká. Takové chování nelze podle znalkyně nahrát.

Miluje ženy

Miroslavu Š. je podle soudu naprosto jedno, jakým způsobem se uspokojí. „Zde se prezentoval jako muž, který má enormní zálibu v ženách,“ sdělila Růžičková. O to víc zarážející je postoj matky, která se svou dceru zavrhla. „Matka poškozené před soudem zpochybnila, že by její dcera měla jakýkoli vztah s jejím manželem. Ničeho si prý nevšimla,“ podotkla soudkyně s tím, že žena si zřejmě nechce připustit, že žije s takovým mužem, jakým je obžalovaný, který se k ní chová vulgárně a násilnicky. Zmínila, že před pěti lety obžalovaný svou ženu dokonce napadl a pak se odstěhoval. Netrvalo však dlouho a matka se k němu i s dětmi vrátila.

Miroslav Š. se proti rozsudku na místě odvolal. Verdikt soudu jej i jeho příbuzné, kteří byli v jednací síni také přítomni, velice pobouřil. „Ta holka je odmala notorická lhářka,“ nechala se slyšet jedna z žen.