Incident se odehrál letos 14. dubna mezi 4. a 5. hodinnou ranní. Dvacetiletá Klatovanka, která studuje vysokou školu v Praze, se tehdy zúčastnila maturitního plesu gymnázia, kde bývala studentkou. Cestou domů šla z kulturního domu právě kolem své bývalé střední školy. „Vzpomněla jsem si na svoje studentská léta a na svého třídního učitele, kterého jsem neměla ráda,“ řekla dívka policistům s tím, že v tu chvíli dostala hloupý nápad, že poničí okna gymnázia. Do pěti oken vyryla zhruba půlmetrová písmena, která dala dohromady nápis SVINĚ. Aby toho nebylo málo, poškrábala vchodové dveře a kamenem rozbila okno své bývalé třídy.

Pak utekla, když za sebou nechala více než patnáctitisícovou škodu. Policistům řekla, že když si později doma uvědomila, co vyvedla, mrzelo ji to a zvažovala, že se půjde sama přiznat. To neučinila, ale policii se ji podařilo vypátrat díky svědkyni jejího činu.

Tragická nehoda u Čachrova, při níž zemřel motorkář z Klatov.
Za smrt motorkáře dostal řidič auta podmínku, jezdit může dál

„Pachatelka převzala sdělení podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci,“ informovala koncem května Dana Ladmanová z klatovské policie. Studentce tak hrozil soud, státní zastupitelství ale dospělo k závěru, že je možné návrh na potrestání podmíněně odložit. „Jednání podezřelé bylo pouze ojedinělým vybočením z jinak řádného vedení dosavadního života. Uhradila způsobenou škodu, v rejstříku trestů nemá žádný záznam a nebyla postižena ani pro přestupek,“ vysvětlila Vítovcová. Doplnila, že zkušební doba byla ženě stanovena na sedm měsíců

S rozhodnutím souhlasí i vedení gymnázia, které zároveň ocenilo i Policii ČR. „Musím jí poděkovat, odvedla perfektní práci a pachatelku vypátrala. Ta se k činu doznala a uhradila škodu v celkové výši 16 720 korun,“ řekl Deníku ředitel školy Václav Vogeltanz.