Naštěstí ho těsně minula, jinak by to pro něj mělo zřejmě fatální následky. Takto ho jen lehce zranilo roztříštěné sklo. Kulka byla původně určena pro černou zvěř a ze své zbraně ji vypálil bezmála osmdesátiletý myslivec z Klatov. Po čtyřech měsících byl případ uzavřen a výsledek je pro střelce více než příznivý – za svůj čin nebude nijak potrestán.

Vše se odehrálo vloni 21. září na Klatovsku. „Myslivec, ročník 1938, vystřelil během honu na divoké prase. Odražená střela zasáhla nedaleko projíždějící traktor,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.

Incident podle informací Deníku policie původně šetřila pro podezření z trestného činu, nechala si udělat i odborné balistické expertízy. I na jejich základě došla k závěru, že jde maximálně o přestupek a případ postoupila odboru vnitřních věcí klatovské radnice. Přestupková komise pak došla k závěru, že nejde ani o přestupek, a věc koncem ledna odložila.

„Nepodařilo se prokázat, že by myslivec porušil běžnou opatrnost, která je při honu, a to nejen černé zvěře, zapotřebí. Poškození traktoru bylo v podstatě právní událostí, kterou nemohl předvídat a které nemohl dost dobře zabránit,“ vysvětlil myslivcův právní zástupce Rostislav Netrval a dodal, že nebyl spáchán přestupek na úseku myslivosti, neboť šlo o lov černé zvěře při sklizni v době, kdy již byl povolen, ani jiné přestupky, ať již proti majetku či zdraví.

Ilustrační foto.
Ač nemá „papíry“, tahal za motorkou kamaráda na saních