„Mohu potvrdit, že jsme přijali oznámení o vzájemném fyzickém napadení mezi dvěma muži, ročník 1962 a 1989, po němž musel být jeden z mužů letecky transportován se zraněním do nemocnice,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Incident se podle informací Deníku odehrál v Nádražní ulici, kde starší z mužů bodl mladšího střepem z lahve do břicha.

Na místo musel přiletět záchranářský vrtulník. „Muž byl letecky transportován na akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín, při převozu byl při vědomí,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Požár roubenky u Srní.
Hasiči zasahují u velkého požáru roubenky vedle Klostermannovy chaty na Srní

„Případ si převzali klatovští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení a případem se dále intenzivně zabývají,“ uzavřela Brožová s tím, že jde o první závažnější případ tohoto typu v kraji od Štědrého dne.

Konfliktů ale policisté, ať již státní či městští, řešili v posledních dnech více, například rvačku v Plzni, která se odehrála na druhý svátek vánoční. „Když večer projížděla naše hlídka kolem náměstí Republiky, povšimla si skupiny mužů, přičemž jeden z nich začal fyzicky útočit na ostatní. Hlídka okamžitě zastavila služební vozidlo, rozběhla se ke skupině, a jelikož agresor útočil dál, použili strážníci donucovací prostředky a strhli jej na zem. Muž kladl neustále aktivní odpor a z toho důvodu mu byla následně přiložena pouta,“ popsala mluvčí plzeňské městské policie Tereza Schliková. Doplnila, že jeden ze členů napadené skupiny, 20letý muž, měl silně krvácející zranění v obličeji. Na místo tak vyjela i zdravotnická záchranná služba, která napadeného muže na místě ošetřila. Dorazila i státní policie, která si spoutaného 20letého útočníka od městských kolegů převzala. Případem se podle Brožové dále zabývá.