Ač Martin T. na místě vůbec nebyl, hygienická stanice ho potrestala. Muž si to ale nenechal líbit, vše se provalilo a Valeček nyní stanul před soudem. 

Policisté z obvodního oddělení v Železné Rudě kontrolovali Pizzerii U Michala na Špičáku vloni 3. dubna před půlnocí, a to na základě oznámení.

„V restauračním zařízení se nacházelo celkem dvanáct osob. Hosté nepoužívali ochranné prostředky, konzumovali alkoholické nápoje a pokrmy. Policisté vyzvali zúčastněné osoby k použití roušek, dále zjistili jejich totožnost. Hosté se podrobili dechovým zkouškám s výsledky měření od 0,65 do 2,65 promile alkoholu,“ popsala tehdy klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová s tím, že přestupky osob budou postoupeny správnímu orgánu k dalšímu opatření.

Odročené řízení 

To se také stalo. Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje pak udělila za porušení mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví mimo jiné tisícikorunovou pokutu i Martinovi T. z Plzeňska. Jenže ten si stěžoval a následné policejní šetření ukázalo, že je nevinný. Při kontrole se za něj vydával podle obžaloby Martin Valeček. „Spáchal tak přečin neoprávněného nakládání s osobními údaji,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně.

 Valeček před klatovským soudem přiznal, že na místě byl, odmítl však, že by policistům lhal. Soudu řekl, že při kontrole uvedl svoje vlastní údaje. Za Martina T. se podle svých slov nevydával. „Líčení proto bylo odročeno na konec března, kdy budou voláni svědci včetně policistů, kteří na místě kontrolu prováděli,“ řekl Deníku soudce Jan Kasal. Valečkovi hrozí až tři roky vězení.

S tím, že jsou přes zákaz otevřeny restaurace či jiné provozovny, se policisté v Plzeňském kraji setkávají stále častěji. „Případů, kdy byl porušen krizový zákon, jsme vloni evidovali 427, v letošním roce již 395,“ řekla Deníku krajská policejní mluvčí Pavla Burešová.