Mladík byl vloni v únoru odsouzen klatovským soudem za krádeže a další trestnou činnost k jedenáctiměsíčnímu trestu, který mu byl podmíněně odložen. Vloni v prosinci pak byl okresním soudem Plzeň-město za další krádeže odsouzen k 300 hodinám obecně prospěšných prací. I když od té doby uplynul už skoro rok, odpracoval sotva třetinu. A to měl na výkon trestu dost času, neboť práci moc nedal. Když například nastoupil letos na jaře v jedné z nýrských firem, přišel dvakrát a pak už ho neviděli.

Ani tyto dva výchovné tresty ale mladíka nepoučily a začal zase krást. Bylo to v klatovských supermarketech a vyloženě se specializoval na drahý alkohol. Prokázáno mu bylo celkem pět případů, při nichž si dohromady odnesl dvě láhve kubánského rumu, sedm lahví kvalitní whisky a jednoho Captaina Morgana. Jen v jednom případě udělal výjimku a nevzal jen alkohol, ale i deodorant. „Bylo to v době, kdy jsem neměl kde bydlet a potřeboval jsem peníze, tak jsem musel krást. Láhve jsem vždy schoval do bundy nebo batohu a pronesl je pokladnou. Alkohol jsem levně prodával lidem po Klatovech, jen deodorant jsem si nechal,“ řekl soudu Kunz. Svého jednání litoval a sliboval, že bude pracovat. Soud už ale neobměkčil. „Za přečin krádeže se odsuzuje k deseti měsícům ve věznici s ostrahou,“ uvedl soudce Jaromír Veselý. Verdikt není pravomocný.

Kunz si ve vězení navíc pobyt nejspíše prodlouží, již brzy ho čeká další soud. „Našli jsme s kamarádem peněženku. Nevrátili jsme ji, ale peníze si nechali a platili jsme s kartou, která byla uvnitř,“ přiznal.