Nenapravitelný zloděj R. G. (19) z Nýrska, který je trápí už řadu měsíců, konečně skončil za mřížemi. I když už odcizil celou řadu věcí, osudným se mu stal energetický nápoj v hodnotě pouhých 17 korun.

Mladíka ke své malé radosti znají mnozí obchodníci na Klatovsku. Nejprve kradl v Sušici, pak se přesunul do Klatov. Tam situace zašla tak daleko, že se v únoru někteří obchodníci obrátili na Deník se žádostí o pomoc. Prodavačky si totiž stěžovaly, že muž, který se podle nich chová jako nevypočitatelný narkoman, k nim chodí krást velmi často, a je mu jedno, že to o něm vědí. „Je to pro nás hrozné. On krade to nejdražší zboží, jde o spoustu peněz a nikdo s tím nic neudělá, policie říká, že ho dát do vazby nelze. Cítíme strach a bezmoc,“ posteskla si tehdy jedna z žen.

Mladík od té doby několikrát stanul před soudem. Jenže nejtvrdším trestem byla podmínka, a tak kradl dál. V červenci má mít další soudní líčení, na to si ale už počká za mřížemi. Byl totiž opět dopaden při krádeži, a to energetického nápoje v hodnotě 17 Kč. „Nápoj si v klatovském obchodě uschoval za gumu od kalhot a následně prošel bez zaplacení pokladní zónou, kde byl zadržen ostrahou,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

I když je škoda minimální, byl mladík vzhledem ke své minulosti obviněn z krádeže. A především už s ním došla policii, státnímu zastupitelství i soudu trpělivost. Ve středu ho vzal klatovský soud do vazby. „Důvodem je, že by mohl pokračovat v trestné činnosti, pro kterou je stíhán,“ vysvětlila soudkyně Martina Šimánková.