Dva a půl roku ve věznici s ostrahou stráví podle čtvrtečního rozsudku odvolacího senátu Krajského soudu v Plzni obávaný recidivista z Klatov Josef Jano (47), ve svém okolí také známý jako Kominík. Verdikt je již konečný.

Jano letos v březnu v klatovském parku přepadl třiadvacetiletého Aleše Š. z Příbrami a oloupil jej o dvě stě korun. „Tenkrát jsme šli s Michalem do zastavárny. On najednou řekl, že jde Kominík, kterému dluží peníze, dal mi telefon a dal se na útěk. Já jsem šel do zastavárny, kde jsem telefon prodal za tři stovky. Za mnou tam přišli Rom a Romka, kteří taky chtěli dát telefon do zastavárny, ale on jim ho nevzal. Ten Rom pak šel za mnou a ptal se na Michala. Říkal, že mu dluží peníze a chtěl, abych mu je dal. Já to odmítl a on mi dal pěstí ránu do žeber. Upadl jsem na zem a on mi pak vzal dvě stě korun,“ popsal Aleš Š. čin policistům.

U okresního soudu však napadený muž už tak přesvědčivý nebyl. Řekl, že peníze vydal Janovi dobrovolně a jeho zranění prý bylo nahrané. Za svými slovy si stál i přesto, že věděl, že za křivou výpověď mu hrozí trestní stíhání. Soudci mu však neuvěřili, a Janovi zmizel po vynesení verdiktu úsměv z úst. Ten totiž od začátku případu tvrdil, že se žádné loupeže nedopustil. Jeho družka dokonce pronesla, že na to klidně dá krk svůj i svých dětí.

Neméně překvapený pak musel být dříve již patnáctkrát trestaný Jano ve čtvrtek, když krajský soud rozsudek okresního potvrdil.