Železnou tyčí brutálně zbil pracovník firmy z Horažďovicka svého kolegu. Důvodem bylo, že dotyčný na něj údajně donášel nadřízenému.
Incident se odehrál v noci ze soboty na neděli v malé vesničce na Horažďovicku, a to v areálu firmy, která se podle informací Deníku věnuje zemědělské výrobě. Dvaadvacetiletý muž z Karlovarska tam bez pozvání vstoupil do pokoje, kde bydlí třiadvacetiletý muž z Nýrska, a začal mu vyčítat, že na něj „bonzuje šéfovi". Vyhrožoval mu a pak slova proměnil v činy. Mlátil ho pěstmi do hlavy, nožem mu způsobil řeznou ránu na ruce a vše zakončil razantním útokem kovovou tyčí, kterou napadeného mlátil do různých částí těla včetně hlavy.

Na místo museli přijet policisté i záchranáři. „Muž byl ošetřen a předán do péče chirurgů Klatovské nemocnice," uvedl krajský mluvčí zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha.

„Podezřelý muž byl zadržen a podrobil se dechové zkoušce, při níž alkoholtester naměřil 2,03 promile alkoholu," informovala Dana Ladmanová z klatovské policie a dodala: „Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů těžké ublížení na zdraví, porušování domovní svobody a nebezpečné vyhrožování. Případ dále prověřujeme."

Napadený podle informací Deníku zůstává hospitalizovaný v nemocnici, útočníkovi hrozí až 10 let vězení.

Rvačky mezi kolegy, zvláště po výročních schůzích či nějakých firemních oslavách, nejsou až tak výjimečné, jen vzácně se ale jimi zabývají policisté. „Z poslední doby si vzpomínám na případ ze známé klatovské firmy, kde se napadli dva zaměstnanci kvůli tomu, že jeden druhému nepředával pracoviště v pořádku. Oba utrpěli drobná zranění," řekla klatovská okresní státní zástupkyně Jiřina Vítovcová.