Nyní kriminalisté ukončili prověřování dvou trestných činů, ze kterých je podezřelý a převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání pokročujícího přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Muž střídal při jízdě vozy. Poprvé byl zastaven na komunikaci ve směru od Železné Rudy na Javornou 14. května s vozem Škoda Felicia, pak 1. července v Balbínově ulici v Klatovech, 3. července v Janovicích nad Úhlavou, u obce Kal 7. července, 8. července v obci Brnířov, po obci Havlovice, v části Hadravec jel 24. července vozidlem VW Polo, poslední červencový den jel po Klatovech ulicí Domažlickou a V Řekách s vozidlem Renault Laguna.

„Při uvedených kontrolách se podrobil testům, zda není pod vlivem návykových látek a vždy s pozitivními výsledky na amfetamin a metamfetamin,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Muž se ve zdravotnickém zařízení podrobil lékařským vyšetřením i odběrům krve. Následnými rozbory krve byl prokázán metamfetamin a jeho metabolit amfetamin. Uvedená látka je zařazena v seznamu psychotropních látek. „Podle znaleckého posudku z oboru zdravotnictví, odvětví psychiatrie, uvedené látky ovlivnily jeho fyzické a psychické schopnosti a nacházel se ve stavu vylučujícím jeho způsobilost řídit a ovládat motorové vozidlo v provozu. Muž byl trestním příkazem Okresního soudu v Klatovech odsouzen pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky v měsíci červnu 2019 a má uložen i trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel na 20 měsíců,“ dodala Ladmanová.

Ilustrační foto
Připomenou 30 let od revoluce