Výzva muže zněla: „Plánují bombový útok na náměstí. Kdo jde se mnou, tak si mě přidejte. Zabijeme co nejvíce lidí.“ Hned večer skončil v cele.

Po jejím přečtení nebylo Klatovanům zrovna veselo. „Jelikož od narození bydlím v Klatovech, na náměstí i v jeho okolí se pohybuji dost často, tak to byl nepříjemný pocit. Nešlo na to nemyslet. Psala jsem si v tu dobu s kamarádkou, která mě na to upozornila, že se to na internetu objevilo. Ona sama bydlí minutu od náměstí. Takže se cítila také dost zle. Co k tomu dotyčného vedlo, nemám zdání. Pokud to byl vtip, tak to byl pěkně blbej. Hlavně v dnešní době, kdy je po světě toho tolik. Chystám do města, ale s takhle divným pocitem jsem tam nikdy nejela. Podle mě by to dotyčnému nemělo jen tak projít, protože tohle není normální,“ řekla Klatovanka.

Věc ihned po zjištění řešil i starosta Klatov Rudolf Salvetr. „Zaznamenal jsem rovněž snahu věc bagatelizovat jako nemístný žert. Toto ale naprosto odmítám, je to naprosto nepřípustné a neomluvitelné. Již večer jsem byl v kontaktu s policejními složkami,“ uvedl Salvetr.

Policie muže hned večer vypátrala. „Oznámení bylo přijato ve 21.22 hodin a policejní hlídky začaly intenzivně pátrat po pisateli. Ve 22.20 hodin byl podezřelý jednatřicetiletý muž zjištěn u příbuzných v Klatovech, kde byl zadržen. Za doprovodu policistů byl převezen do policejní cely. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy a případ dále prověřujeme,“ uvedla klatovské policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Mužem, který vyděsil obyvatele, je bývalý klatovský kickboxer. Podle informací Deníku není tento počin u něj nic neobvyklého, na facebook dával v poslední době různé netradiční výzvy. O vězení si prý tak říkal. Nyní mu hrozí až dva roky za mřížemi.