S jednou školačkou mladší 15 let si podle obžaloby Lukáš E. (25) z malé obce na pomezí okresů Plzeň-sever, Tachov a Karlovy Vary vyměňoval nahé fotky a pak jí nabízel, že ji na posedu připraví o panenství, od další si pak měl nechat provést orální sex, ač dobře věděl, že na podobné radovánky ještě nemá potřebný věk. Kromě sexuálních deliktů se u soudu zpovídá i ze sprejerství a krádeží.

Lukáš E., jehož celé jméno, tvář ani přesné bydliště nelze s ohledem na nezletilé oběti zveřejnit, má přes svůj nízký věk v trestním rejstříku už pět záznamů. Soudně trestán byl za to, že se s kamarádem bavili házením kamenů na projíždějící auta a následnými reakcemi řidičů, jimž se trefili do předního skla, a opakovaně za majetkovou trestnou činnost.

U soudů se mimo jiné hájil tím, že po smrti matky žije jen s otcem a někdy přespával i u kamarádů a kradl, aby měl na jídlo. Opakovaně byl poslán za mříže a už teď je jisté, že tam půjde zase. Okresní soud Plzeň-sever mu tento týden proměnil roční podmínku ve dvanáct měsíců vězení. Hned druhý den se Lukáš E. před stejný soud vrátil kvůli nové obžalobě.

„V katastru obce si u rybníka nechal poskytnout 14letou dívkou orální sex, ačkoli věděl, že je mladší 15 let. Dále prostřednictvím telefonátů a elektronické komunikace požadoval opakovaně po jiné 14leté dívce, jejíž věk znal, aby mu nafotila svůj zadek, prsa a přirození, a fotografie mu zaslala, což poškozená na jeho naléhání učinila,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Dušan Nový. Dodal, že mladý muž školačce na oplátku poslal snímek svého ztopořeného penisu a opakovaně jí navrhoval setkání za účelem pohlavního styku, při kterém ji chtěl zbavit panenství. Nabízel např. sex na posedu.

Kromě toho je obžalován z krádeže horského kola ze sklepa a vloupání do stavební buňky, kde odcizil motorovou pilu, pánský batoh, klobásy, tyčinky a dopil lahev slivovice, navíc poškodil pivní čerpací soupravu. Škody jsou v řádech tisíců korun. Stejně jako v posledním případu obžaloby, kdy ze žárlivosti postříkal červeným sprejem dveře bytu, kde žije jeho bývalá láska.

Lukáš E. u soudu učinil prohlášení viny ve všech bodech obžaloby s výjimkou orálního sexu. K tomu podle něj nedošlo. „Tu dívku znám od malička, po mém návratu z vězení jsme se začali víc vídat. Chodili jsme spolu na procházky se psem, dával jsem jí cigarety. Ale maximálně jsme se líbali,“ tvrdil Lukáš E. s tím, že dívku mohl k výpovědi navést její otec, který ho nemá rád. „S kamarády jsem mu vykradl chatu,“ přiznal mladík s tím, že ho jednou otec dívky dokonce napadl a povalil na zem.

Líčení bude pokračovat v dubnu. Za pohlavní zneužití, zneužití dítěte k výrobě pornografie a další trestné činy Lukášovi E. hrozí až osm let vězení.