Zvrhlý otčím pohlavně zneužíval nevlastní 13letou dceru, kterou olizoval na přirození a strkal jí do něj prsty. Aby toho nebylo málo, právě otčím přistihl tuto dívenku, jak se v posteli oddává intimním radovánkám se svým jen o rok starším bratrem. To není děj perverzního pornofilmu, ale skutečný případ, který nyní začal projednávat klatovský soud. Pokud by se vše potvrdilo, šlo by o jeden z nejotřesnějších případů za poslední roky na Klatovsku.
Podle obžaloby pohlavně zneužíval Michal H. z vesničky nedaleko Horažďovic dceru své družky už od jejích 12 let. „Ke zneužití došlo nejméně v deseti případech v době od září 2006 do července 2007,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně Katarina Peková.


Vše oznámili policii příbuzní, u nichž byla Anička vloni se svým bratrem Jiřím na prázdninách. „Vše začalo už v červenci, kdy jsme přistihli Juru, jak si schovává koblihy pod polštář. Když jsme se ho ptali, proč to dělá, řekl, že je zvyklý z domova, protože nedostává jíst,“ vypověděla u soudu Aniččina teta Miluše. Její druh Milan dodal, že děti se podle svého vyjádření směly doma koupat jen jednou týdně a také jen jednou týdně si směly měnit spodní prádlo, proto se tam nechtěly vrátit. „Zavolali jsme proto na linku bezpečí a vše řešili i s policií, ale jejich matka si nakonec pro děti přijela a odvezla je domů,“ vypověděl. Mezi Miluší, její matkou a Milanem na straně jedné a matkou obou dětí a jejím manželem na straně druhé došlo k ostrému sporu, přesto obě děti za několik týdnů opět přijely na prázdniny k babičce. Právě tehdy se měla Anna svěřit své sestřenici Daniele s tím, že ji její otčím znásilnil. Holčička informovala svoji matku, která později se svým druhem a Aniččinou babičkou dostala z třináctileté dívky další podrobnosti. Protože Aničce uvěřili, že ji otčím pohlavně zneužívá, oznámili vše policii.

Michal H. ale jakoukoli vinu popírá. Uvedl, že si svoji dnešní ženu vzal před dvěma lety i s jejími třemi dětmi a vše bylo tehdy v pořádku, Anna mu dokonce říkala tati.


„Jsem nevinný, nic takového jsem neudělal. Je to msta ze strany Anny. Ta žárlila na manželku. Stalo se třeba, že vlezla do postele mezi mne a ženu a říkala, že teď bude dělat maminku ona,“ vypověděl „udělaný“ muž, který se živí jako řidič. Ten jednou Annu přistihl i s jejím bratrem Jiřím nahé v posteli. To, že se mladí sourozenci pokusili o soulož, a to dokonce třikrát, potvrdilo i policejní vyšetřování. „Ona se mi teď možná za to mstí,“ uvedl před soudem Michal H.


Podle soudní znalkyně z oboru psychologie Terezie Novákové ale nemá Anna sklony k bájné lhavosti a její výpověď je věrohodná. „Nelze vyloučit, že bude mít do budoucna dlouhodobé poruchy, například deprese či problémy v sexuálním životě,“ upozornila psycholožka. Na opakované dotazy soudkyně Ludmily Liškové uvedla, že nemůže stoprocentně vyloučit, že ze strany dívky nejde o mstu, nebo že ji příbuzní nenavedli. „Spíše bych jí ale věřila. Dítě by nedokázalo takto opakovaně lhát, navíc je Anička sexuálně nezralá,“ uvedla Nováková.


Přestože první líčení trvalo dlouho, nepodařilo se složitou causu rozplést. Možná i proto, že to až nezvykle jiskřilo mezi soudkyní a státní zástupkyní. Další stání se bude konat v červenci, kdy bude vypovídat Aniččina matka, soudní znalec z oboru sexuologie, policejní vyšetřovatel a další svědci. Není vyloučeno, že soud předvolá i samotnou Aničku.


Pokud bude Michal H. uznán vinným, hrozí mu až desetiletý nepodmíněný trest.

POHLAVNÍ ZNEUŽÍVÁNÍ ZŮSTÁVÁ ČASTO UTAJENO


Letos řešili policisté na Klatovsku už tři případy pohlavního zneužívání, ty však teprve míří k soudu. Naopak rozsudky zazněly v posledních týdnech ve třech případech, které začala policie šetřit v předchozích letech. Osm a půl roku stráví ve věznici s ostrahou Július Oláh ze Sušice, který znásilnil svoji nevlastní dceru a má s ní dítě. Na sedm do věznice s ostrahou poslal Krajský soud v Plzni Aloise Červeňáka z Horažďovic, který v letech 2002 až 2007 několikrát znásilnil svou nezletilou dceru (ročník 1992). Aby bylo po jeho vůli, nezdráhal se ji mlátit. Zatímco tyto tresty uložil Krajský soud v Plzni, klatovský soud vynesl mírnější verdikt. Kamila H. z Janovic odsoudil za pohlavní zneužití 11leté neteře k 18 měsícům s podmíněným odkladem na tři roky. Zároveň mu uložil povinnost podrobit se konzultacím u sexuologa. Ne vždy ale skončí pro obviněné či obžalované případ odsouzením. To byl i případ muže z Kašperskohorska, který skončil ve vazbě kvůli zneužívání své dcerušky. Přestože vše tehdy ukazovalo na jeho vinu, nebyl vůbec odsouzen, neboť dívka, zřejmě pod tlakem rodiny, vzala výpověď zpět. O řadě dalších případů se navíc nikdo nedozví. „Tato trestná činnost bohužel zůstane nezřídka utajena,“ potvrdila Dana Ladmanová z klatovského okresního policejního ředitelství.