Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Pravdivost tohoto přísloví na vlastní kůži poznal podnikatel z Prahy, který se slitoval nad 51letým obyvatelem stejného města, jenž tvrdil, že na tom po rozvodu není právě nejlépe. Pražan, jehož firma se údajně zabývá restaurátorskými a rekonstrukčními pracemi v oblasti historických a památkově chráněných objektů, mu dal práci, poskytl mu střechu nad hlavou ve svém sídle ve vesničce na Sušicku a ještě mu půjčil auto Škoda Fabia. Výtečník se mu za to odměnil tím, že mu namísto hlídání jeho rezidenci doslova „vytuneloval“.

„Muž z Prahy si pronajal firmu z Chrudimi, které prodal starožitnosti z objektu. Šlo o dobové skříně, truhlu, obrazy, plastiky, vyřezávané křeslo a další věci. Poté ještě v domě odcizil počítač, boty na lyže a na snowboard, dva snowboardy, televizor, dvě hifi soustavy, DVD přehrávač, povlečení a další věci,. Navíc poté, co rozprodal majetek poškozeného muže, odjel z místa jeho vozem neznámo kam,“ popsala řádění nenechavce Dana Ladmanová z klatovské policie. „Muž, který měl objekt hlídat, prý uvnitř nechal jen psa, jinak tam nic nezůstalo,“ řekl Deníku starosta obce, pod kterou vesnička spadá. Škoda byla předběžně vyčíslena na více než půl milionu korun.

Pachatele, který uprchl z objektu koncem února, se policistům podařilo zadržet v sobotu večer v okrese Jeseník a v pondělí odpoledne klatovský soud rozhodl o jeho vzetí do vazby. Za krádež a neoprávněné užívání cizí věci mu hrozí až osm let vězení, policisté nyní prošetřují, zda nemá na svědomí i další trestnou činnost.

Okradeného podnikatele může těšit alespoň to, že při domovních prohlídkách byla část věcí zajištěna.