Karel Š. odeslal koncem června na klatovský okresní soud a tamní Českou poštu dopisy, v nichž vyhrožoval, že tam vybuchne bomba. Oba objekty musely být na několik hodin zcela vyklizeny a prohledány. Pátrání po pisateli neměli policisté nijak těžké. Senior totiž oba dopisy podepsal a uvedl i Sociální a zdravotnické centrum Letiny, kde v tu dobu pobýval.

I když za to může jít do vězení a on si je toho podle svých slov vědom, pokoj si nedá.

„V neděli večer se tento muž dostavil na služebnu městské policie v Klatovech a oznámil, že slyší hlasy, které mu říkají, že v pondělí vybuchne na klatovském soudu bomba. Událost byla oznámena na obvodní oddělení Policie ČR v Klatovech, která si muže z Přeštic převzala," řekl Deníku velitel klatovských městských strážníků František Kacerovský. „Tento muž utekl ze zařízení v Letinech a pátrali po něm kolegové z okresu Plzeň-jih. Byli proto vyrozuměni pracovníci tohoto zařízení, kteří si ho převzali," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.

V Letinech už ale Karel Š. není. „Pán je svéprávný a byl u nás na základě smlouvy. Právě včera ale s námi na základě svého rozhodnutí smlouvu ukončil a odešel. Na to má pochopitelně právo," informoval v úterý Deník ředitel letinského zařízení Aleš Patera. Dodal, že centrum informovalo o jeho odchodu sociální odbor v Přešticích, kde má senior trvalé bydliště, neboť je podezření, že nemá kam jít. „Jinak pro to nemůžeme nic udělat," dodal Patera, podle něhož nebyly s Karlem Š., až na občasné toulání, žádné problémy.

I když už od vyhrožování bombami na soudu a poště uplynulo přes měsíc, policie seniora zatím z žádného trestného činu neobvinila. V tom, zda tak vůbec učiní, budou mít zřejmě klíčové slovo znalci z oboru zdravotnictví, na jejichž závěry policie čeká.