Vše se odehrálo vloni 18. října kolem půl třetí ráno, kdy se přiopilý Misior vracel se svou tehdejší přítelkyní a dalšími dvěma lidmi z diskotéky v Sušici. Před známým sušickým pekařstvím je slovně napadl silně opilý 24letý Karel T. z nedaleké vesničky. „Vůbec jsme ho neznali, on ale začal nadávat mé přítelkyni různými výrazy pro dámské přirození. Když jsem se do toho vložil, tak velmi sprostě začal urážet i mě. Nazýval mě tím slovem od č. Čtyřikrát jsem se ho zeptal, jestli to myslí vážně, a když mi počtvrté řekl, že jo, tak mi ruply nervy," řekl soudu Misior, který na provokatéra zaútočil přímo před policejní hlídkou, která místem právě projížděla.

„Viděl jsem, jak si ten muž na sobě roztrhl košili a poté napadl druhého muže. Dal mu ránu pěstí, a když dotyčný upadl na zem, tak ho ještě kopl do hlavy," popsal dění policista, který poté na místě spolu s kolegou zjednal pořádek. Dali dýchnout oběma hlavním aktérům, přičemž zraněný měl dvě promile, útočník o něco méně. Ještě než si pro něj přijela sanitka, přiznal se Karel T. mužům v uniformě, že útok vyprovokoval svými urážkami.

U soudu tvrdil, že si toho moc nepamatuje. „Já moc nechlastám, ale když jednou za čas vyrazím, tak to většinou přeženu. V osudný den jsem měl nejméně deset piv a k tomu panáky. Moc si toho proto nepamatuji. Jen to, že jsem na někoho pořvával. Pak si vybavuji jen sanitku a to, že jsem byl v nemocnici," uvedl Karel T., jehož Misior připravil o zub a další dva mu poškodil. „Dva týdny mě to hodně bolelo, mohl jsem jen mixovanou stravu," dodal poškozený.

Soud Misiora potrestal za ublížení na zdraví a výtržnictví půlročním pobytem ve věznici s dozorem. Podle soudce Jaromíra Veselého mu sice polehčuje, že byl k útoku vyprovokován i že se k činu doznal, ale na druhou stranu nelze brát tímto způsobem spravedlnost do svých rukou. A především Misiorovi přitěžuje jeho minulost. Jen od dubna 2013 byl sedmkrát soudně trestán, celkem má na svém kontě třináct „flastrů". Čin spáchal poté, co mu byla uložena dlouhá podmínka a navíc mu bylo nařízeno odpracovat 300 hodin obecně prospěšných prací. Ani z jednoho se ale nepoučil. Soudu tak nezbylo nic jiného, než vynést nepodmíněný trest. Rozsudek je pravomocný, obě strany se vzdaly práva odvolání.