Falešný inženýr, který je postrachem prodavaček a kterého hledají už týdny policisté po celé republice, úřadoval v červnu i na Klatovsku. Důvěryhodně vystupující muž podvedl podle zjištění Deníku čtyři ženy.

Muž, který se představoval jako Ing. Koutný, Ing. Kouna nebo Ing. Novotný, předvedl svůj mistrovsky vybroušený trik v Klatovech v obchodu a bufetu, v Nýrsku v obchodu a v Sušici v baru. „Měl v ruce sluchátka a předstíral, že telefonuje paní vedoucí. Říkal jí do telefonu, že peníze si vezme a sluchátka tu nechá. Kolegyně mu uvěřila a dala mu téměř pět tisíc korun. On tu ještě nechal vzkaz, kam napsal i svoje telefonní číslo a webové stránky a poté odešel. Působil velmi důvěryhodně, kolegyně mu vše věřila,“ řekla Deníku prodavačka jednoho z klatovských obchodů.

Stejné zkušenosti mají i na dalších třech místech Klatovska. „Muž vždy tvrdil, že vedoucím byla u jeho firmy objednána sluchátka a ukázal krabici. Vždy uvedl, že městem projíždí a věc dodává osobně. Předstíral telefonický hovor s vedoucími obchodů a po jeho ukončení řekl, že majitel souhlasí, aby pracovnice z pokladny vydala finanční částku. Telefonické hovory byly vždy jako skutečné. Třikrát převzal 4 900 Kč, jedenkrát 3 800 Kč,“ popsala podvodníkův trik Dana Ladmanová z klatovské policie. Muž je zřejmě velmi opatrný a prověřuje si, zda se prodavači věc nerozležela v hlavě. „Když jsme se pak dívali na kamerách, tak jsme zjistili, že se nenápadně vrátil a sledoval, zda kolegyně někam nevolá,“ řekla prodavačka.

„Pachateli je 40 až 50 let, měří 175 až 185 cm, má střední postavu a černé mírně prošedivělé vlasy. Mluvil česky a měl jiný přízvuk,“ popsala policistka Ladmanová fantoma, který měl svoji hereckou etudu, jíž přiměje prodavače k otevření pokladny, předvést i v Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem, Ostravě a mnoha dalších českých i moravských městech. Je pravděpodobné, že svůj mistrovský kousek zkusí zopakovat i v dalších prodejnách v Plzeňském kraji.