Muž, jehož slibně rozjetou politickou kariéru zastavil před rokem skandál kvůli napadení bývalé přítelkyně a následné noci na záchytce, má teď podle informací Deníku ještě větší problém. Je podezřelý z čachrování s bytem. Policie ho již obvinila z podvodu a hrozí mu až pět let vězení.

D. K. se v politice angažoval už od mládí a postupně se v ODS na Klatovsku vyšvihl na přední příčky. Byl zvolen do zastupitelstva Klatov, stal se radním a přes své mládí uvažoval i o postu ještě prestižnějším. Ale vloni v březnu přišla ledová sprcha, když na veřejnost proniklo, že zaútočil v opilosti na svoji bývalou přítelkyni v restauraci v Železné Rudě. „Ženu fyzicky napadl. Muž byl policisty zajištěn a při převozu i následném předání do protialkoholní stanice se choval agresivně,“ uvedla tehdy Dana Ladmanová z klatovské policie.

To byl konec D. K. ve straně. „I přesto, že si nemyslím, že by mé osobní problémy měly přímou souvislost s prací pro ODS, podávám rezignaci na funkce předsedy místního sdružení ODS Klatovy, místopředsedy oblastního sdružení ODS Klatovy a člena regionální rady ODS Plzeňského kraje,“ reagoval vloni v březnu politik na skandál.

Stáhl se poté do ústraní, nyní má ale ještě větší problémy. On je totiž podle informací Deníku hlavním aktérem případu, který bez bližších podrobností zveřejnila klatovská policie „Dvaatřicetiletý muž z Klatovska koncem roku 2009 uzavřel se dvěma muži z Klatovska dohodu o zrušení zástavního práva k nemovitosti, která byla zřízena na základě poskytnuté půjčky. Zrušení zástavního práva bylo dohodnuto z důvodu prodeje nemovitosti a obviněný muž měl peníze získané z prodeje vrátit poškozeným, ale takto neučinil. Finanční prostředky z prodeje použil na úhradu jiného závazku a pro svoji potřebu. Celková výše škody činí 480 000 Kč,“ uvedla Ladmanová, která ale odmítla potvrdit totožnost obviněného.

D. K., kterému v případě prokázání viny hrozí až pětiletý nepodmíněný trest, se k případu nevyjádřil.