V úterý začalo soudní líčení, v němž se před klatovským soudem zpovídá z podvodu, neboť si měl jako předseda Sportovního klubu policie Klatovy ponechat část dotací, které tento klub obdržel, a teď ho čerstvě obvinili domažličtí policisté hned ze tří trestných činů – zpronevěry, podvodu a také křivé výpovědi. Ty spáchal již v době, kdy odešel od policie, kde byl od roku 1988 až do jara 2014.

„Muž z Klatov jako zaměstnanec soudního exekutora neodevzdal do pokladny tohoto exekutora či nevložil na jeho účet finanční částky určené na úhradu nákladů exekuce a vymáhání pohledávky, které z pověření tohoto exekutora vymohl v souvislosti s exekučními řízeními od osob povinných či osob přítomných v domácnosti. Částka, kterou si měl ponechat pro svoji potřebu, činí celkem 23 700 korun," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová, která se ke jménu obviněného odmítla vyjádřit. Podle informací Deníku je ale stíhán právě Turhobr.

Další jeho obětí měli být jeho sousedé v domě, kde byl tento expolicista předsedou výboru společenství nájemníků. Podle dosavadního šetření totiž Turhobr přesvědčil dalšího člena výboru, jenž měl podpisové právo k bankovnímu účtu společenství, že je třeba z tohoto účtu vybrat částku 120 000 korun na úhradu zálohy na opravu balkonů. Tuto částku však nikomu nepředal, nýbrž ji využil pro svoji potřebu. Do třetice byl Turhobr obviněn z křivé výpovědi, neboť u soudu podle vyšetřovatelů křivě svědčil ve prospěch jednoho klatovského podnikatele.

Expolicistovi hrozí až pět let vězení.