Klatovský soud ho potrestal dalším nepodmíněným trestem, a to za vyhrožování smrtí sousedům.

Engler, který byl v minulosti trestán mimo jiné kvůli distribuci drog, dělá sousedům z bytovky v Klatovech už roky ze života peklo. Podle lidí z domu si nikdo, kdo něco podobného nezažil, neumí představit, jak se Engler a jeho kamarádi chovají. „Problémy s ním jsou už celé roky, zhoršuje se to," řekla soudu Englerova sousedka, podle níž bývalý učitel a jeho známí dělají v domě neustále hluk a nepořádek a často se dostávají do konfliktu s nájemníky. Například kvůli tomu, že bez ohledu na denní či noční dobu zvoní na zvonky, mlátí do oken a dožadují se puštění dovnitř. Nebo kvůli ničení vybavení domu.

HROZIL LIDEM, ŽE DŮM VYHODÍ DO POVĚTŘÍ

Vrchol Englerova řádění přišel vloni v březnu, kdy začal napadat nájemníky domu, protože si myslel, že mu někdo z nich vzal klíč od vchodových dveří. „Vyhrožoval nám všem. Na mě křičel, že jsem skončila já i celá moje rodina. Vyhrožoval celému domu, že skončíme v pekle," sdělila soudu žena, které podle dalších svědků Engler vyhrožoval, že „dostane ránu kovovou tyčí do hlavy a že on se postará, aby zhebla". Strach neskrývali ani další nájemníci. „Křičel, že barák vyhodí do povětří. Měla jsem strach, že své výhrůžky uskuteční," uvedla další obyvatelka domu. „Křičel, že je mu to jedno, že barák vyhodí do povětří nebo někoho z nás zlikviduje a pak si to odsedí. A já si myslím, že by toho byl schopen," řekl soudu další obyvatel domu. Kromě toho Engler hodil po nájemnících šroubovák, naštěstí nikoho nezranil.

Líčení se vleče již od loňského léta, klatovský soud rozhodoval v této cause již počtvrté.

Vloni v červenci došel soudce Jan Kasal k závěru, že Englerovo chování není třeba řešit trestním právem, a skutek předal k projednání přestupkové komisi. Státní zastupitelství se ale odvolalo a krajský soud v Plzni případ vrátil zpět do Klatov. V listopadu 2015 soudce Kasal uložil Englerovi za tyranizování sousedů a další trestnou činnost desetiměsíční vězení. Obžalovaný se ale odvolal a krajský soud vrátil případ do Klatov do třetice. Kasal v dubnu vynesl stejný verdikt jako v listopadu, Engler se ale znovu odvolal a krajský soud případ opět vrátil do Klatov. Tento týden vynesl soudce Kasal do třetice stejný rozsudek, tedy deset měsíců ve věznici s dozorem. Ani tento verdikt ale není pravomocný, Engler se totiž bez omluvy nedostavil.