V pondělí 23. ledna v ranních hodinách se klatovští dopravní policisté v rámci dohledu nad silničním provozem zaměřili na dodržování povolené rychlosti. Policejní hlídkou byli kontrolováni řidiči jedoucí po silnici I. třídy č. 27 projíždějící přes obec Malá Víska, kde je nejvyšší povolená rychlost 50 km/h. Tu jeden z řidičů výrazně překročil.

"Krátce po osmé hodině policisté zjistili osobní automobil Škoda Octavia jedoucí přes obec Malá Víska ve směru na Klatovy. Uvedenému vozidlu byla naměřena rychlost jízdy 118 km/h. Policejní hlídka okamžitě za tímto vozidlem vyjela a vozidlo zastavila. Policisté zjistili, že jde o dvacetiletého řidiče z Klatovska. Následně byl muž vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce, která prokázala negativní výsledek," uvedla policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Řidiči policisté sdělili, jakého protiprávního jednání se dopustil a informovali ho o tom, že jde o přestupek, který nelze řešit na místě, a proto bude přestupek oznámen a projednán příslušným správním orgánem. Ve správním řízení hrozí řidiči pokuta do výše 10 000 korun, zákaz řízení na dobu 6 až 12 měsíců a přičtení 5 bodů do bodového hodnocení řidiče.

"Nejen mladí řidiči si silnici zamění za závodní dráhu a rádi sešlápnou plynový pedál, ale je nutné si uvědomit, že omezení, především ta v obci, mají své opodstatnění, přičemž stačí málo a může dojít k obrovské tragédii," dodala Šmaterová.