Během několika měsíců vyšetřují policisté už šestý případ. Tentokrát ale odvedli velmi dobrou práci a mladíky, kteří přepadli seniorku v Janovicích nad Úhlavou, během pár desítek minut dopadli.

Násilníci ve věku 18 a 20 let si na 75letou ženu ve středu odpoledne před domem v jedné z janovických ulic. Zatímco jeden hlídal, druhý na stařenku zaútočil. „Udeřil ji, zkroutil jí ruku a poté jí vytrhl kabelku, kde měla peněženku s finanční hotovostí a vkladní knížku,“ popsala případ Dana Ladmanová z klatovské policie. Lupič na útěku z kabelky vyndal peníze a vše ostatní odhodil. Na smluveném místě se podle informací Deníku sešel se svým kamarádem a peníze si rozdělili. Jenže policisté je rychle zadrželi, a tak nestačili nic utratit. Žena vyvázla bez zranění.

Měla tak větší štěstí než některé její vrstevnice, které přepadli zatím neznámí lupiči na přelomu loňského a letošního roku v Sušici, Horažďovicích a Klatovech. Šlo celkem o pět seniorek, až na jednu výjimku byly všechny ve věku kolem 80 let. Vždy se je násilníci snažili připravit o kabelky a nákupní tašky a počínali si přitom velmi agresivně. Některé z přepadených dokonce skončily v nemocnici. Lupiči stále unikají. „Tyto případy nemají žádnou souvislost s poslední loupeží,“ řekl Deníku šéf kriminalistů a vyšetřovatelů v okrese Klatovy Pavel Krákora.