Ačkoliv dva z mužů, kteří od Samka podle obžaloby nakupovali drogy, výslovně při své výpovědi před soudem popřeli, že by jim cokoliv prodal, on sám se přiznal.

Samko podle obžaloby nakupoval pervitin od Dušana Tancoše z Nalžovských Hor, kterého soudí v jiném procesu. Něco si ponechal pro sebe, část drog prodával dále, různá množství pervitinu prodal podle obžaloby pěti mužům a dvěma ženám. Někteří se k tomu doznali. „Vždy jsem mu zavolal, že se chci sejít, což znamenalo, že chci pervitin. Předal jsem mu peníze, on mně drogy. Bylo to tak desetkrát,“ přiznal Alois Č. a dodal, že Samko dodal opakovaně drogy i jeho přítelkyni a jeho bratrovi. Ten to ale u soudu popřel. „Nevím nic o tom, že by Samko prodával pervitin. Mně žádný neposkytl,“ řekl David Č. soudu. Když se ale před ním Samko přiznal k tomu, že mu drogu několikrát poskytl, otočil. „Souhlasí to,“ řekl soudu. Za to, že lhal, si může vysloužit trestní stíhání, bude záležet na státním zastupitelství.

Samko se na policii ke všemu přiznal, doznal se i u soudu. V průběhu líčení ale změnil názor a začal tvrdit, že v některých případech neprodal drog tolik, jak je uvedeno v obžalobě. Dealerství drog vysvětlil svojí závislostí na pervitinu, na který neměl dostatek financí. „Byl jsem bez práce a bez peněz. Tohle byla jediná možnost, jak pervitin získat,“ uvedl Samko, který byl v minulosti už osmkrát soudně trestán, především pro krádeže, ale i třeba dvakrát pro ublížení na zdraví. Čin spáchal v podmínce.

„Všeho moc lituji a chci požádat soud ještě o jednu šanci. Jsem v pořadníku do léčebny, kam chci nastoupit, abych se zbavil své závislosti na drogách,“ žádal v závěrečné řeči Samko, jemuž hrozilo až pět let vězení. Státní zástupkyně v závěrečné řeči navrhla trest obecně prospěšných prací v maximální výměře. K tomu se přiklonil i soud, který Samkovi vyměřil 300 hodin obecně prospěšných prací s tím, že na léčení drogové závislosti musí Samko nastoupit povinně a zároveň se po dobu trestu musí zdržet užívání návykových látek s výjimkou alkoholu. Rozsudek je pravomocný, Samko i státní zástupkyně se na místě vzdali odvolání.