Dle obžaloby měl Šafář v dubnu přijet do Dlouhé Vsi a fyzicky napadnout přítele své bývalé partnerky Jana R., a to tak, že mu měl dát několikrát pěstí do hlavy, na zemi měl na něj šlapat a kopat do něj, až mu poranil koleno. Mezi zraněními byl uveden i zlomený nos. Růženu B., která se ho snažila usměrnit, měl udeřit pěstí do obličeje. To Šafář už při prvním líčení popřel a uvedl, že napaden byl on. Stejně vypovídala i jeho přítelkyně, které měly být při incidentu vytrženy vlasy.

Jedním ze svědků byl i Václav J., dle jeho slov začal rvačku Šafář. „Jan R. se šel zeptat, proč uráží jeho přítelkyni. Pak se začali prát. Jan R. dostal dvě rány pěstí do obličeje, padl na zem a pak ještě proběhly nějaké kopance. Vstoupil jsem do toho, aby se přestali prát. Pamatuji si ještě, že napadl i Růženu B., které dal pěstí až si sedla na zadek. Tak jsem ho pak odstrčil, aby nedošlo k dalšímu napadení,“ popsal Václav J.

Bavorská policie. Ilustrační foto
Nákup českých cigaret se vymstil. Němci musí do karantény

Policii kvůli incidentu volal Šafář, který na ni čekal na kraji obce. „Vytěžili jsme je, provedli fotodokumentaci, pak jsme jeli na místo činu, kde jsme rovněž všechny vyslechli. Lékařské ošetření nikdo nepožadoval, ani jsem žádné závažné poranění nepozoroval. Jen u přítelkyně oznamovatele byly vytržené vlasy, kde byl ještě vidět i nehet. Dělali jsme i dechové zkoušky,“ vypověděl jeden z policistů.

Stejně situaci popsal i jeho kolega, jen se jejich výpovědi rozcházely v tom, zda jeli oznamovatelé s nimi po výslechu na místo činu či nikoliv.

Hlavní líčení bude pokračovat 1. června, kdy bude vyslechnut soudní znalec a je předpokládáno i vynesení rozsudku.