Opět opakovaně kradl, a tak musel na lavici obžalovaných usednout pošestnácté. Klatovský soud ho poslal za mříže na více než dva roky, ale zkušenému recidivistovi se to zdálo ještě jako dobrý trest, a tak za něj poděkoval.

Hoch se podle obžaloby letos v červenci vloupal po vyháčkování okna do kadeřnictví v Klatovech, kde odcizil střihací strojek, fén na vlasy, dvě digitální kuchyňské váhy, kosmetiku a další věci. Škoda přesáhla 13 tisíc korun. O několik dní později vnikl do klatovské základní umělecké školy, ale tam ho vystrašila čidla, a tak vzal raději nohy na ramena, ještě než stihl cokoli sebrat. Chuť si spravil poté, co vnikl na pozemek u rodinného domu v Nýrsku, kde našel motyku a sekeru, s jejichž pomocí vypáčil zadní dveře do domu. Uvnitř odcizil dva notebooky, mobilní telefon, fotoaparát, několikery hodinky, klíče od dvou automobilů, šperky a další věci. Škoda přesáhla 80 tisíc korun. V Nýrsku dále vnikl do prodejny a sousední garáže, odkud ukradl trekingové kolo a pánské běžecké boty. Majitel vyčíslil škodu na více než 30 tisíc korun.

Hoch před soudem vše přiznal. „Je mi to líto. Udělal jsem to, když jsem byl na fetu,“ řekl a dodal, že i když není na drogách závislý, byl by raději, kdyby ho soud poslal na léčení, než do vězení. To soud pochopitelně nemohl akceptovat, a Hocha za několik trestných činů poslal na 28 měsíců do věznice s ostrahou. „Zároveň mu byl uložen zákaz pobytu v okrese Klatovy na dobu dvou let,“ dodal soudce Jaromír Veselý. Verdikt je pravomocný.

Oslavy 30. výročí sametové revoluce v Kolinci.
FOTO, VIDEO: V Kolinci si připomněli 30. výročí revoluce