Lekci, na jakou jen tak nezapomene, dostal 41letý zloděj z Prachaticka, který se pokusil ve čtvrtek ukrást benzin z auta před Hotelem Modrava v Modravě. Byl dopaden, dostal nakládačku a ještě se strachy podělal.

Jak již Deník jako první včera informoval, poberta se pokusil ukrást pohonné hmoty z vozidla na parkovišti. „Viděl jsem ho na kameře. Nejprve se nenápadně procházel, ale pak už šel k autu, a tak jsme tam spolu s kolegy z personálu vyběhli. Musel se strašně leknout, protože se hned ze začátku podělal,“ vylíčil Deníku dění hlídač.

„Pachatel byl velmi agresivní a vytáhl velký nůž s 30 cm čepelí. Poté vyběhli na pomoc ze zahrady obyvatelé Modravy. Pachatele po asi čtyřminutové akci zpacifikovali, svázali mu nohy a sejmuli mu kuklu. Znali ho, je to recidivista z Vimperka. Nechal si pod hotelem zaparkované vozidlo, kde měl zavřeného rotvajlera. Po příjezdu policie byla přivolána sanita. Poté pachatele odvezla na vyšetření do sušické nemocnice. Někteří z personálu Hotelu Modrava byli lehce zraněni a hlídač měl řeznou ránu od pachatele na paži a pohmožděniny,“ informovala Deník dcera majitele hotelu Lucie Kolínová.

„Zahájili jsme trestní stíhání 41letého muže pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, poškození cizí věci a pokusu ublížení na zdraví, za což mu hrozí až tříletý nepodmíněný trest,“ informovala policejní mluvčí Jana Tomková a prozradila, že muž na Modravsko nezavítal s nekalými úmysly poprvé: „Bylo zjištěno, že na Modravě už v minulosti odcizil benzin v sedmi případech.“

Podle informací Deníku je dopadeným pachatelem muž, který má podle živnostenského rejstříku tři živnostenská oprávnění a mimo jiné na Prachaticku provozoval restauraci.