Místostarosta Klatov Jiří Štancl s nahou ženou na klíně a k tomu rada, aby lidé volili někoho zodpovědnějšího. Takový je obsah mailu, který přistál v posledních dnech v e-mailové schránce některých obyvatel Klatovska. Podepsán je pod ním člen klatovského zastupitelstva a zároveň okresní šéf ČSSD Dušan Kučera. Ten se ale od mailu jednoznačně distancoval a je rozhodnut obrátit se na policii. Zda totéž učiní i Štancl, zatím není známo.

V mailu, nadepsaném „Káže vodu, pije víno", se doslova píše: „Dobry den, muj znamy mi poslal fotku, jak kandidat na starostu v Klatovech JUDR JIRI STANCL travi volny cas. Vzhledem k blizicim se volbam povazuji za osobni povinnost o tom informovat. Posilejte dal a volte nekoho zodpovednejsiho. S pozdravem Mgr Dusan Kucera, CSSD." Na přiloženém snímku je pak muž se Štanclovou hlavou, který má na klíně blondýnku, jež má na sobě jen ponožky a vyhrnuté tričko. Vše nasvědčuje tomu, že jde o fotomontáž, kterou navíc nedělal žádný odborník. Přesto se dá předpokládat, že někteří lidé uvěří tomu, že jde o originál. Deníku se podařilo zjistit, že podle tzv. IP adresy, která se ale dá podvrhnout, byl mail odeslán z Francie. Podle IT odborníka by přesto neměl být až takový problém autora mailu zjistit.

„Jednoznačně se od toho distancuji, nemám s tím vůbec nic společného. Je to lumpárna na Štancla a zejména na mě. Netuším proč, každopádně jsem rozhodnut dnes večer zajít na policii a podat trestní oznámení," řekl Deníku v pondělí Kučera.

Místostarosta Štancl (SNK ED) byl ještě stručnější. „Je pod moji úroveň se k tomu vyjadřovat," řekl pouze a nechtěl komentovat ani to, zda se obrátí na policii.
Mail odsoudil starosta Klatov Rudolf Salvetr (ODS). „Takovéto praktiky jednoznačně odmítám. To za prvé. A za druhé musím jednoznačně říci, že zastupitelstvo se chová korektně a seriózně a jsem přesvědčen, že žádný jeho člen, tedy ani Dušan Kučera, by se nikdy k ničemu takovému nesnížil," prohlásil Salvetr.