OBĚTÍ DĚTI

Hned tři děti se měly podle obžaloby stát obětí sexuálního chtíče Vlastimila W. Trpěly roky. „V přesně nezjištěných dnech v době nejméně od října 2010 do října 2014 měl obžalovaný opakovaně nutit k pohlavnímu styku svou nezletilou nevlastní dceru tím, že ji měl nutit k orálnímu sexu, osahávat ji na obnaženém přirození apod. V období od října 2010 do října 2017 měl obžalovaný obdobným způsobem opakovaně nutit k pohlavnímu styku i svou druhou nezletilou nevlastní dceru,“ uvedla mluvčí KS Plzeň Jana Durná. Doplnila, že obdobného jednání se měl obžalovaný dopustit v září 2014 i na své vlastní nezletilé dceři, kdy měl tuto po společné hře nutit, aby jej orálně uspokojila, přičemž k dokonání trestného činu nedošlo.

Plzenští předškoláci i letos soutěží při Sportovních hrách mateřských škol.
OBRAZEM: Sportovní hry mateřských škol v 78. MŠ v Sokolovské ulici na Lochotíně

Dítě si za cíl svého sexuálního útoku měl vybrat i Petr Š., který vloni v listopadu podle obžaloby přišel do pokoje své nezletilé dcery a osahával ji na obnaženém přirození. Víc už naštěstí nestihl, neboť do místnosti vešla dívčina matka a zároveň mužova manželka, která všemu učinila přítrž.

VRHL SE NA ŠVAGROVOU

Dalším obžalovaným je Petr A., jenž vloni v létě připravil hodně nepříjemné překvapení sestře své družky. „Poškozenou měl nečekaně povalit na postel, násilím ji nutit k pohlavnímu styku, osahávat na nahém těle a přitom ji vyhrožovat zabitím,“ uvedla Durná s tím, že ženě se naštěstí podařilo zachránit útěkem.

Jiřina Havlová s panenkou z roku 1890.
Sbírání panenek je pro Jiřinu Havlovou opravdovou vášní

Čtyřlístek uzavírá Vladimír D., který kromě toho, že svoji družku bezmála dva roky opakovaně nutil k pohlavnímu styku, ženu ještě surově bil a vyhrožoval jí smrtí.

I když v některých případech obžalovaný svého nedosáhl, trest mu hrozí stejný jako za čin dokonaný. Státní zástupci navrhují pro výše uvedené pachatele nepodmíněné tresty, pro Vlastimila W. chce žalobce devět let vězení.