Případ se stal již před třemi týdny, policie k němu ale uvolnila první informace až nyní. „Jednatřicetiletý muž 9. října letošního roku v obci na Sušicku přistoupil po druhé hodině v noci zezadu k procházející ženě a pod pohrůžkou újmy na zdraví donutil poškozenou k pohlavnímu styku,“ popsala Dana Ladmanová z klatovské policie.

Bližší informace neuvedla, podle zdroje obeznámeného s vyšetřováním ale muž, který se nedostal do střetu se zákonem poprvé, napadl teprve 18letou dívku. Škrtil ji, a když se snažila křičet o pomoc, ucpal jí ústa a začal jí vyhrožovat, že pokud s ním nebude mít sex, zabije ji. Dívku takto dotáhl až k místnímu hřbitovu, kde ji svlékl a znásilnil, ač se snažila bránit, její odpor ovšem zchladilo bití. Až pak dívce dovolil z místa odejít. Polonahá a v šoku doběhla za svým přítelem, který vše oznámil policii. Pro toho to byl šok hned dvojnásobný, neboť se s pachatelem zná.

Sexuální agresor podle zjištění Deníku tvrdil, že vše bylo z dívčiny strany dobrovolné, ale nebylo mu to nic platné. „Od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání,“ řekla Ladmanová. Za znásilnění mu hrozí až deset let vězení.