Lesy ČR, které o případu informovaly, útok označily za brutální. Incident, při němž měl být zraněn 41letý řidič, již vyšetřuje policie.

K fyzickému napadení došlo podle Lesů ČR v pondělí v Novém Brunstu u Gerlovy Hutě. Před kamionem naloženým kůrovcovým dřevem jelo tehdy osobní lesnické auto, které světelně signalizovalo možné nebezpečí či větší náklad. „Dvojice cyklistů nechala osobní vůz projet a slovně nevybíravě atakovala řidiče kamionu, jehož vyzývala k vystoupení z vozu. Když se tak stalo, jeden z útočníků řidiče udeřil. Následně se strhla potyčka, do které se přidal i druhý cyklista. Oba poté z místa ujeli. Řidiči poranili obličej, záda, způsobili mu podlitiny,“ popsala mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

„Případ evidují policisté z obvodního oddělení Železná Ruda jako přestupek. Po totožnosti cyklistů pátráme,“ řekla Deníku policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

S agresivitou se lesníci v turistických oblastech nesetkali poprvé. Dosud ale byli podle Jouklové napadáni slovně nebo gesty, pondělní šumavský případ však v nich vyvolal silnou potřebu upozornit na to, že dopravci dříví, lesníci, dělníci, ale i zástupci ochrany přírody mají v lesích přednost, protože tam pracují a cesty při práci využívají. „Do lesních cest ročně investujeme stovky milionů korun. Od cyklistů a dalších nežádáme žádný příspěvek na údržbu ani bezpečný provoz. Naopak pro ně stavíme odpočívadla, altány, obnovujeme studánky a lavičky, ale zároveň očekáváme ohleduplnost a pochopení pro naši činnost. V zahraničí s tím lidé také nemají problém,“ řekl Jiří Groda, pověřený vedením Lesů ČR.    

Ilustrační foto
Popíjel a vzbudil se sám v uzamčené hospodě, tak začal krást a pak odešel

 „I když směřujeme úmyslné těžby do období, které není turisticky exponované, kůrovcové a další větrem poškozené stromy musíme zpracovat a z lesa odvézt. V době kůrovcové kalamity a rojení nemáme na výběr,“ doplnil Petr Najman, lesní správce ze Železné Rudy, kde se incident odehrál.