Ale to, co si dovoluje Jaroslav J. z Klatov v pouhých 18 letech, to je vrchol drzosti. Ač nemá řidičský průkaz, byl už mnohokrát přistižen za volantem automobilu. Nic ho od řízení neodradilo, ani opakovaná trestní stíhání. Teď už si ale jen tak nezařídí. Klatovský soud ho poslal do vazby, kde si počká na trest.

Přes nízký věk byl Jaroslav J., jehož celé jméno ani tvář nemůže redakce ze zákona zveřejnit, už čtyřikrát soudně trestán, z toho třikrát jako mladistvý. A koleduje si o další trest. Ač má totiž loňským rozsudkem Okresního soudu v Karlových Varech zákaz řízení na dobu 18 měsíců, byl od té doby už sedmadvacetkrát přistižen při řízení vozidla a dopustil se tak opakovaně maření výkonu úředního rozhodnutí. „Naposledy byl kontrolován v Nýrsku. Policistům předložil jen občanský průkaz. Řidičský průkaz předložit nemohl, neboť není jeho držitelem,“ řekla Deníku policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Jenže právě toto byla pověstná poslední kapka, pak již následoval návrh na vzetí Jaroslava J. do vazby. Ten klatovský soud, kam přišlo mladíka podpořit početné příbuzenstvo, akceptoval, a Jaroslav J. tak už je za mřížemi. Důvodem bylo, aby nemohl opakovat trestnou činnost, pro kterou je stíhán.