„Králem“ je čtyřiačtyřicetiletý muž ze Strakonicka, jenž byl kontrolován v Sušici. „Na výzvu policistů se podrobil dechové zkoušce, při níž bylo naměřeno 1,95 a opakovaně 2,01 promile alkoholu,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.

„Pod kůží“, jak se slangově říká, měl i pětadvacetiletý šofér z Přešticka, jehož hlídka zastavila v Klatovech. I on se podrobil dechové zkoušce, při níž přístroj naměřil 1,26 a opakovaně 1,34 promile alkoholu. „Policisté mužům zadrželi řidičské průkazy a jsou podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla Ladmanová.

Zatímco tito motoristé mohou teoreticky jít do vězení, řidičům, kteří byli dopadeni zfetovaní, hrozí maximálně pokuta. Jde o třicetiletého muže z Janovicka, který byl kontrolován v Klatovech, a třiatřicetiletého motoristu z Horažďovicku, jehož hlídka zastavila v Kašperských Horách. „Testy na návykové látky měli pozitivní v prvním případě na konopí a v druhém na amfetamin a metamfetamin. Řidiči jsou podezřelí ze spáchání přestupku, který bude postoupen správnímu orgánu,“ uzavřela Ladmanová.