Tragicky skončil školní rok na Sušicku. Ve čtvrtek se tam oběsil teprve 16letý chlapec, příčinou sebevraždy bylo pravděpodobně špatné vysvědčení.


Chlapce podle informací Deníku objevili včera dopoledne jeho rodiče oběšeného doma v Tedražicích u Sušice. Přivést k životu už ho nedokázali ani záchranáři. „Na místo byl přivolán náš lékař, ale mladíkovi už bohužel nemohl pomoci,“ řekla na dotaz Deníku krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.


Policisté vzhledem k citlivosti případu zatím pouze potvrdili, že v poslední školní den spáchal sebevraždu mladistvý. „K tomu, zda má neštěstí souvislost s vysvědčením, se nebudu vyjadřovat. Vše je předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedl šéf klatovských kriminalistů Antonín Šmíd. Podle nepotvrzených informací Deníku jsou příčinou tragédie skutečně špatné známky. Plzeňský psycholog Karel Bröckl je ale přesvědčen, že je nepravděpodobné, aby důvodem bylo jen špatné vysvědčení. „Buď muselo jít o rámec širších okolností a školní výsledky byly poslední kapkou, nebo se chlapec tak bál následků, že uvažoval zkratkovitě. Mladí lidé a děti sebevraždu většinou neplánují, jde o prvotní impulz, který je dotažen,“ řekl Bröckl.


Rychle se šířící zpráva o chlapcově smrti šokovala celé město. „Je to hrozné. Vzpomínám si na něj, před odchodem na učiliště chodil k nám na školu. Byl to hodný chlapec, vždy ochotný pomoci,“ řekl Deníku zástupce ředitele Základní školy Sušice Lerchova ulice Jan Vošalík. „Je to velmi smutné, před chvílí jsem se to dozvěděl. Zda může mít neštěstí souvislost s vysvědčením, nebudu komentovat, nemám nyní dostatek informací,“ uvedl Jaromír Kolář, ředitel SOŠ a SOU Sušice. Právě tuto školu chlapec navštěvoval.