„V obci na Kolinecku vnikl pachatel někdy od 15. ledna do 18. března do rekreační chaty. Uvnitř ji celou prohledal a odcizil přijímač digitálního signálu. Škoda činí dva tisíce korun,“ informovala k prvnímu případu klatovská policistka Dana Ladmanová.


Další poškozený majitel oznámil vloupání do garáže, která je součástí jedné chaty v obci u Klatov. Pachatel tam měl podle slov oznamovatele vniknout v době od 6. do 19. března a odcizit různé nářadí v hodnotě 29 tisíc korun.


Do další rekreační chaty vnikl neznámý pachatel v Sušici někdy mezi od 10. prosincem a 19. březnem. „Zloděj v tomto případě odcizil hliníkový žebřík, vzduchovou pistoli a vzduchovou pušku s optikou značky Hacson. Majiteli vznikla škoda 11 tisíc korun,“ vyjmenovala ukradené věci Ladmanová.


Zloději se činili také o víkendu na Švihovsku. „Pachatel vnikl v noci na neděli do rekreační chalupy. Odcizil tam svazek klíčů, peněženku s finanční hotovostí, čtyři platební karty peněžního ústavu, mobilní telefon a klíče od vozidla. Celkovou škodu majitel vyčíslil na více než pět tisíc korun,“ uzavřela Ladmanová.