Na začátku hysterické výlevy a útěk ze soudní síně, na konci úsměvy a děkování soudnímu senátu. Tak vypadalo líčení s Renátou Kotlárovou (43, na snímku) zvanou Černá mamba, která se u klatovského soudu zpovídala z toho, že se pomocí výhrůžek snažila získat peníze od muže, s nímž měla sex, a především od jeho více než 70leté matky.

Příběh se začal psát vloni v únoru v jednom z klatovských barů, kde se matka devíti dětí Kotlárová dohodla s o pět let starším mužem z Klatovska, že se spolu vyspí. Tak se také stalo, což obě strany potvrzují, pak už se ale verze obou stran výrazně rozcházejí.

Muž, který se už roky nechává živit svou matkou a kterému je podle všeho mnohem bližší hospoda než práce, tvrdí, že ženě za radovánky nic neslíbil. „Občas jsem navštěvoval nevěstince, kde jsem za sex platil, ale tady o penězích rozhodně nebyla řeč. Počítal jsem s tím, že se mnou šla zadarmo. Když bylo po všem, tak mi řekla, že chce půjčit deset tisíc. To jsem jí slíbil a vzal ji k bankomatu, z něhož ale nic nevypadlo," vypověděl muž a dodal, že to věděl dopředu, protože limit byl vyčerpaný. On tak prý chtěl Černou mambu jen uchlácholit. Jenže ta mu přichystala překvapení, když za ním přijela do vesničky nedaleko Klatov, kde žije s matkou. Vnutila se dovnitř a chtěla deset tisíc korun. Aby je dostala, neváhala podle stařenky i jejího syna vyhrožovat vypálením domu a zabitím. „Nezkoumala jsem, proč ty peníze chce, protože to nebylo poprvé, kdy někdo přijel a chtěl zaplatit synovy dluhy. Měla jsem z ní strach, tak jsem jí dala čtyři tisíce, víc jsem doma neměla," líčila soudu drobná seniorka. Doplnila, že v dalších dnech agresivní žena ještě dvakrát vnikla do jejího domu a chtěla peníze. V jednom případě dokonce stařenku přiměla k tomu, aby s ní sedla do vozu taxi a jela do Klatov k bankomatu. Jenže ani tam požadovaných šest tisíc nedostala, limit na kartě byl vyčerpaný. „Přinutila mě proto zaplatit za taxi. Já taxikáři dala pětistovku, on mi vrátil dvoustovku. Tu mi ta žena vytrhla z ruky," vypověděla seniorka. Její slova potvrdil na policii i taxikář, který obě ženy vezl.

Poděkovala soudu

Kotlárová, kterou bylo problémem k soudu dostat, neboť z prvního líčení se na poslední chvíli omluvila a ze druhého utekla poté, co ji redaktor Deníku vyfotil (k návratu ji přemluvil až její obhájce), uvedla, že deset tisíc korun měla od muže získat za to, že s ním strávila noc. Jakékoli vyhrožování ale popřela a seniorku obvinila z toho, že si vymýšlí. „Já jsem cikánka, ale neumím lhát jako tady paní," pronesla Kotlárová, která byla v minulosti opakovaně soudně trestána, mimo jiné za loupež, kuplířství či krádeže. V době, kdy byla ve vězení, musely být její děti v dětském domově. Dnes ale podle svých slov žije novým životem. Bydlí v Železné Rudě, kde se stará o šest nezletilých dětí, a dojíždí za prací do Německa, kde má také přítele.

Soud jí dal šanci, když ji neposlal do vězení, ale potrestal ji jen sedmiměsíční podmínkou. Rozsudek je pravomocný, obě strany se vzdaly práva odvolání. Kotlárová za verdikt dokonce poděkovala.