Podle státního zástupce je uložený trest nepřiměřeně mírný. Státní zástupce upozornil především na tragické následky havárie, k níž došlo v důsledku výrazného vlivu alkoholu na řidiče, který nadýchal téměř dvě promile.

Šampalík vloni v noci na 18. června havaroval se dvěma přáteli poblíž Zhůře na jižním Plzeňsku. Jeden z pasažérů (32) zahynul, Šampalík a druhý spolucestující (33) vyvázli se zraněními. Šampalíkovi, který řídil, bylo v krvi naměřeno 1,80 promile alkoholu.

V předvečer osudové nehody byl s oběma poškozenými na hasičských závodech v Žinkovech. Po nich následovala vesnická zábava, kde všichni tři popili a okolo druhé hodiny ranní se vydali na cestu směrem do Zhůře.

„Přestal jsem pít už v jednu ráno. Kamarádi se neměli jak dostat domů, tak jsem se rozhodl je odvézt domů,“ uvedl v září u soudu Šampalík. Poblíž Jarova při projíždění levotočivé zatáčky však nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu vozovky. Narazil do betonové propusti a jeho vozidlo skončilo na levém boku. Tam leželi zaklíněni přes půl hodiny, než se dočkali pomoci.

Spolujezdec, který vyvázl se zraněními, při minulých soudních líčeních přiznával také svůj díl viny. „Necítím se jako poškozený. Václavovi nic nezazlívám, byla to vina nás všech. Nevím, co nás to napadlo, lézt do auta opilí. Nikdy předtím jsme nic takového neudělali. Je to hrozná tragédie,“ uvedl zraněný muž.

V říjnu potrestal okresní soud Plzeň – Jih Šampalíka zákazem řízení na tři roky, čtyřiceti měsíční podmínkou, při jejímž porušení mu hrozí třicet měsíců vězení. Státní zástupkyně si v říjnu ale ponechala lhůtu na odvolání. To proběhlo, a proto se případ vrátí znovu na Plzeň – Jih.