Čtyřiapadesátileté ženě policisté sdělili ve středu podezření ze spáchání trestného činu zpronevěra, hrozí jí až pět let vězení.

„Podezřelá se trestné činnosti dopustila na pobočce pošty v obci Srní, kde byla zaměstnána. Bez souhlasu zaměstnavatele a v rozporu s provozními předpisy si přisvojila z pokladny finanční hotovost, která jí byla svěřena na základě dohody o hmotné odpovědnosti, a částku 165 700 korun použila pro svoje soukromé účely,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Podle informací Deníku se žena dostala do dluhové pasti, neboť jí hrozila exekuce na dům. Snažila se o získání úvěru od banky a penězi z pošty chtěla překrýt dobu, než peníze dostane. Měla převádět peníze z pošty v Srní na poštu v Prášilech, kde také pracovala, a zpět, aby ztrátu zakryla. To ji stálo nejen místo na poště, neboť byla okamžitě propuštěna, ale i místa obecní zastupitelky a vedoucí finančního výboru v Prášilech. „Na oba posty rezignovala,“ potvrdil Deníku starosta Prášil Libor Pospíšil.

„Případ kriminalisté zpracují ve zkráceném přípravném řízení. Lze tedy předpokládat, že podezřelá bude do dvou týdnů postavena před soud,“ dodala Brožová.