Přestože byli nenápadní, na vše se přišlo. Policie vtrhla do objektu a zabavila téměř dvě stě rostlin.

„Přijel jsem domů a všude bylo plno policejních aut. Vůbec jsme netušili, co se děje, až později jsme ve vsi slyšeli, že tam měli pěstovat marihuanu. Lidi, kterým bývalá prodejna patří, ale vůbec nevídáme. Museli sem zřejmě jezdit v noci,“ řekl Deníku muž z domku nedaleko bývalého obchodu, který má vymlácené sklo ve dveřích, takže je skrz mříže vidět část vnitřních prostor.

„Policisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování z Klatov po několikatýdenním šetření zajistili zařízení k pěstování konopí i rostliny. V obci u Švihova v domku zajistili v místnosti technologické zařízení automatizované pěstírny konopí a téměř 170 kusů rostlin. Zajištěné zařízení i rostliny konopí jsou předmětem znaleckého zkoumání,“ informovala Dana Ladmanová z klatovské policie.

Doplnila, že policie zahájila úkony trestního řízení a dva muži ve věku 30 a 35 let z Plzně jsou podezřelí ze spáchání přečinu nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku. Hrozí jim ale maximálně půlroční trest.