Napadení se podle obžaloby odehrála 4. září v blíže neurčené době na ostrově Santos v Sušici během koncertu skupiny Škwor. První napadenou byla Jitka F. „Pořád Jitku otravoval, chodil za ní, tak jsem mu řekla, ať ji nechá a on mi dal facku. Šla jsem si sednout, on přišel a dal mi ránu pěstí, nadával mi sprostě a vyhrožoval mi, že si mě najde a zmlátí mě víc. Byla to rána, že mi zaduněla hlava. Koukala jsem pak do stolu, nechtěla jsem ho provokovat, bála jsem se, že mi dá další. Později za mnou přišel Luděk, že se nemůže postavit na nohu, ale konflikt, jak se to stalo jsem neviděla. Ani napadení druhé ženy. Mám ale od té doby z Uhera strach,“ zaznělo ve výpovědi Jitky F.

Jaroslav Uher u klatovského soudu.
Jaroslav Uher řádil na Škworech, napadnout měl dvě ženy a zlomit nohu muži

Uher její napadení nepopírá. Z potyčky s Luďkem R. si ale pamatuje už jen část. Ani o tom, že by měl dát pěstí další ženě Kristýně H. nic neví, což ani ona u soudu nepotvrdila, že by jí dal pěstí právě on. „Chtěl bych říct, že je mi to líto, co se stalo. Jitka mě urážela, odstrkovala mě, vyháněla mě, protože jsem chtěl mluvit se svou bývalou, neudržel jsem emoce. Pán mi zašlápl cestu, mě chytly emoce a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Dal jsem mu facku, zaklesli jsme se do sebe, někdo mě pak chytil za jednu ruku a za druhou, pak už nic nevím. Nevybavuji si ani, že bych dal facku druhé paní. Nemám lidi, kteří by mi dosvědčili, co se stalo. Ale cítil jsem, že mi někdo mlátil hlavou o zem, měl jsem si pak vzadu rozbitou. Myslím, že mi ji někdo natáhl, tak jsem měl výpadek,“ vypověděl Uher.

Co se přesně událo nedokázal popsat ani svědek Antonín K., který byl přítomen pouze napadení Jitky F., nic dalšího neviděl. „Jen mě pak Luděk volal, že mu Uher prokopl koleno, že se nemůže postavit. Seděl na lavičce, když jsem k němu přišel. Poprosil jsem pak barmanku, aby zavolala záchranku, které jsem řekl co se stalo, u ošetřování jsem už poté nebyl,“ řekl Antonín K.

Vlčí výběh v Srní.
Za vlky na Srní se vydalo téměř 80 tisíc návštěvníků, přijít mohou i v zimě

Jiný pohled na to, jak se zranění událo, vnáší do případu zpráva zdravotníků, kde je uvedeno, že Luďkovi R. spadli na koleno dva muži.

Hlavní líčení bude pokračovat v prosinci, kdy bude přítomen soudní znalec.