Jak informoval list Passauer Neue Presse, policisté 50letého muže z České republiky dopadli ve středu na hlavním tahu ze Strážného na Pasov. Zaujal je tím, že byl promočený, zanedbaný a rozcuchaný. Při kontrole zjistili, že na Dušana K. byl vydán evropský zatykač. Česká policie po něm pátrala už od počátku února kvůli podezření z vraždy v Hustopečích na Břeclavsku.

Muž je podezřelý z usmrcení svého 71letého otce. Mrtvý byl podle PNP nalezen zabalený v igelitu a schovaný za pohovkou. Po činu se syn podezřelý ze smrtícího útoku skrýval. Nakonec odjel autem do Českého Krumlova a pak se pěšky dostal na německé hranice, uvedla policie.

„Na příkaz mnichovského státního zastupitelství byl podezřelý předveden před vyšetřujícího soudce v Pasově. Soudce vydal příkaz k zadržení, aby mohl být uprchlík předán české justici,“ informoval list.

Zadržení podezřelého již kvitovala i česká policie. „Děkujeme veřejnosti za pomoc při pátrání po podezřelém z vraždy v Hustopečích na Břeclavsku. Hledaného muže na základě Evropského zatýkacího rozkazu ve středu odpoledne zadržela německá policie v Dolním Bavorsku. V nejbližší době budou zahájeny úkony vydávacího řízení zpět do ČR,“ uvedla na Twitteru.