Dobrými zprávami bylo, že ho soud pustil z vazby a ani mu nedal nepodmíněný trest, cizince ale zdrtil fakt, že musí opustit Českou republiku, kde si vydělává peníze pro sebe i svoji dceru, která žije v zahraničí.

Osudný okamžik se odehrál letos 15. ledna okolo třetí hodiny ráno v sušickém podniku, kde se v té době ještě řádně popíjelo. Mezi hosty byli jak Petkov s kamarádem z Litvy, tak místní problémový mladík. Petkov vypil minimálně osm piv a několik fernetů, jeho kamarád ještě více. Když toho měli oba dost, poručil Bulhar u baru ještě rundu pro celou hospodu a chtěli vyrazit. V tom se však jeho kamarád dostal do konfliktu s jedním z hostů, kterého oba znali. „Porazili jsme pár stolů, ale pak se to uklidnilo. Když bylo po všem, tak ten Bulhar vytáhl nůž a bodl mě do břicha. Ani to nebolelo, ale viděl jsem krev a byl jsem z toho v šoku. Kamarád mi zavolal záchranku, ale nebylo to nic vážného, měl jsem jen dva stehy a po ošetření jsem podepsal revers a šel domů," vypověděl u soudu mladý Sušičan.

Petkov nabídl trochu odlišnou verzi. „Já ho odstrčil, aby kamaráda nechal, a on mě napadl. Vyrazil mi zub a pak si pamatuji, že jsme se váleli. Vůbec si nepamatuji, že bych ho bodl. Nůž jsem u sebe měl, protože s ním otvírám konzervy a krájím si svačinu. Moc mě to všechno mrzí, byla to nešťastná náhoda," vypověděl u soudu Petkov. Tomu hrozilo až deset let vězení, ale kromě vazby, kde strávil pět měsíců, si ve vězení více nepobude. Soud ho potrestal jen vyhoštěním z ČR na deset let. Rozsudek není pravomocný.