Stejně jako v pátek si i v pondělí neznámý anonym vybral odpolední čas, kdy je na náměstí a v jeho okolí pořádně rušno. Bomba nalezena nebyla.

„Ve 14 hodin policisté přijali anonymní oznámení o uložení výbušniny v peněžním ústavu v Klatovech. Na rozdíl od pátku nebyl tentokrát definován čas výbuchu,“ řekla Deníku Dana Ladmanová z klatovské policie.

Na místo vyjeli policisté, kteří vyklidili okolí a nikoho nepouštěli za pásky, což se setkalo se značnou nevolí. „Už zase bomba? Co to je za blbce? Já tam potřebuju,“ rozčiloval se u pásky starší muž s plnými taškami, který chtěl na náměstí. „Seděla jsem na zubařském křesle a musela jsem pryč,“ uvedla žena, která naopak mířila ze zakázaného prostoru ven. Pořádný pech měla i Klatovanka Sabina Sádlíková. „Já jsem šla v pátek do komerčky a akorát před obličejem mi zavřeli dveře. Dneska jedu z práce a stalo se to znovu,“ posteskla si.

Na místo byl povolán policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin, který podle očekávání žádnou bombu nenalezl. Zda má páteční i pondělní telefonát na svědomí jeden člověk, zatím není známo. „První telefonát byl z jižních Čech, ke druhému se zatím nemohu vyjadřovat, šetření je na samém začátku,“ uvedla Ladmanová. Vyčíslena zatím nebyla ani škoda, která byla způsobena bance a obchodům a dalším provozovnám v jejím sousedství při zhruba jedenapůlhodinovém uzavření prostoru.