Vajskébrová podle obžaloby vloni v červnu coby osobní bankéřka vytvořila v interním systému banky padělek příkazu k úhradě na částku 206 871 korun ze spořicího účtu Petra M., narozeného v roce 1953, na účet Jany H., který opatřila padělkem podpisu majitele účtu Petra M. „Následkem tohoto jednání došlo k převodu částky na účet její známé, kterou později požádala o převod peněz na účet jejího bratra, a toho pak o převod peněz na svůj účet,“ řekl v obžalobě státní zástupce Michal Rendl s tím, že bankéřka pak účet Petra M. zrušila.

Vajskébrová u soudu nezapírala. „Vše, co je v obžalobě, se stalo. Selhala jsem po lidské stránce,“ uvedla obžalovaná, která už ve spořitelně nepracuje a která už uhradila způsobenou škodu. Se státním zástupcem uzavřela dohodu o vině a trestu, na jejímž základě jí byl uložen tříletý trest, který byl podmíněně odložen na zkušební dobu 20 měsíců. Zároveň musí v deseti měsíčních splátkách uhradit peněžitý trest v celkové výši 30 tisíc korun. Senát dohodu schválil, verdikt je tak pravomocný.

close Zuzana Vajskébrová (v černém) u klaotvského soudu. info Zdroj: Deník/Milan Kilián zoom_in Zuzana Vajskébrová (v černém) u klaotvského soudu.