„Mám obrovskou radost. Pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. Bylo to totiž nehorázná lež, cítila jsem obrovské zadostiučinění i za ty desetitisíce lidí, kteří na demonstrace chodí, “ svěřila se s prvními pocity po soudu Filipová, která se dlouhodobě angažuje v pořádání demonstrací právě proti Andreji Babišovi. Několik jich organizovala v Domažlicích a jezdila také do Prahy.

„O omluvu od pana Babiše jsem žádala již 13. července loňského roku. Poslala jsem mu dopis, ve kterém jsem sdělila, že to, co řekl v TV Nova, je lež, že nejsme placení. On na to nereagoval,“ uvedla Filipová s tím, že Babiše konfrontovala také osobně. „Při osobním setkání jsem se ho ptala, jestli se demonstrantům hodlá omluvit. Řekl mi, že se omlouvat nebude, tak jsem mu řekla, že se potkáme u soudu,“ vysvětlila žena z Kolovče.

Po skončení soudu se jí v očích leskly slzy. „Hodně mě to dojalo. Je důležité, aby si lidé uvědomili, že ne všechno, co řekne premiér v televizi, musí být pravda. Chceme lžím udělat přítrž. Lidé na takto vysokých postech přece nemohou dehonestovat určitou část obyvatel,“ dodala.

Filipová se zúčastnila demonstrace vloni 11. července v době, kdy se rozhodovalo o důvěře vládě. Premiér pak v TV Nova uvedl, že demonstranti jsou stále stejní lidé a „nějaká motivace tam bude“. Omluvu by měl Babiš Filipové zaslat písemně do měsíce od právní moci rozsudku.