Čtyři ženy napadl v Dlouhé Vsi na Sušicku v noci z pátku na sobotu zatím neznámý agresivní mladík. Tři z nich zbil tak, že jsou v pracovní neschopnosti.
Muž, po němž pátrá policie, se nejprve přimotal před vůz 42leté řidičky felicie. Poté, co zastavila a stáhla okénko, aby se zeptala, zda něco nepotřebuje, zaútočil. Poničil sice okénko, ale motoristka stačila ujet.

Mnohem hůře dopadla osádka fordu, který projížděl Dlouhou Vsí krátce poté. „Na silnici byl nějaký mladík a držel v ruce velkou ceduli, kterou zřejmě někde utrhl. Přibrzdila jsem a snažila se ho objet, ale nešlo. Přinutil mne úplně zastavit. Skočil nám na kapotu a nechtěl slézt. Tak jsem vystoupila a říkala mu, aby toho nechal, ale to byla chyba. Zaútočil na mě. Dostala jsem několik ran pěstí do hlavy. Poté zbil i obě mé sestry, které vystoupily, aby mi pomohly,“ popsala událost Marie z Měčínska.

Všem třem ženám se poté podařilo utéci do auta, v němž se zamkly a před násilníkem, který je stále pronásledoval, couvaly tak dlouho, až se jim podařilo zastavit projíždějící auto. Agresor poté utekl. „Zbil je pořádně. Musely do nemocnice a všechny tři jsou v pracovní neschopnosti,“ doplnil Mariin přítel.

Obě motoristky uvědomily policii, která nyní po muži, jemuž je podle Marie 20 až 25 let, měří asi 185 cm a má krátké světlé vlasy, pátrá. „V současné době šetří případ policisté z obvodního oddělení Sušice. Zatím jako přestupek, ale může dojít ke změně právní kvalifikace,“ řekla Deníku západočeská policejní mluvčí Pavla Soukupová.