Neznámý lupič poprvé úřadoval ve čtvrtek v 17.40 hodin v Klatovech v Dobrovského ulici, kde se pokusil 66leté ženě odcizit nákupní tašku. „Pachatel projížděl okolo ženy na jízdním kole a snažil se jí vytrhnout tašku, což se mu ale nepodařilo,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie. Mladík z místa ujel, ale už v 18 hodin v sídlišti U Retexu přijel na jízdním kole k jiné 66leté ženě a tázal se jí na cestu na Poleň. Pak zaútočil.

„Za použití násilí chtěl vytrhnout ženě kabelku z ruky. Povalil ji přitom na zem, protože kladla fyzický odpor. Kabelku poškozené vytrhl, ale žena rukou podržela jízdní kolo, a tak z něj pachatel seskočil, ponechal ho na místě a utekl i s kabelkou směrem k železniční trati,“ popsala druhou loupež Ladmanová. Mladíka se zatím policii nepodařilo dopadnout, a tak žádá veřejnost o pomoc při pátrání po něm. Lupiči je podle popisu přepadených 18 až 20 let, má štíhlou postavu, měří 170 až 180 cm a má tmavě hnědé vlasy.

Lupiči, zaměřující se na okrádání důchodkyň o kabelky a další zavazadla, řádili na Klatovsku i na přelomu loňského a letošního roku. Přepadli celkem pět žen v Sušici, Horažďovicích a Klatovech a počínali si přitom velmi agresivně. Některé z přepadených dokonce skončily v nemocnici. Lupiči stále unikají, s posledními dvěma případy ale zřejmě navíc nemají žádnou souvislost.